Autor Wątek: [Matrix FC] Jak zakodować pilota bez SET w sterowniku zamka  (Przeczytany 1810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robiks

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Jak zakodować pilota bez SET w sterowniku zamka
« dnia: 13 Luty 2022, 12:55:44 »
Witam.
Czy spotkał się ktoś ze sterownikiem zamka centralnego bez przełącznika SET.
Wiem, że koduje się pilota za pomocą tego przełącznika, ale kiedy dostałem się do niego, okazało się, że w miejscu przełącznika była tylko dziurka z zaklejoną taśmą.
Na sterowniku są numery i napisy:

Hyundai   KIA
95400-17202
ETACS & ANTENNA ASSY
OKA-ETACS 4
A-00  0162
97RA-010008

Przełacznika nie ma i teraz jest problem. Czy możliwe jest zakodować nowego pilota bez przełącznika SET.
Dwa stare piloty już się wysłużyły, zakupiłem nowy ale nie mogę go użyć.
Jeśli jest jakiś sposób żeby uaktywnić nowego pilota to proszę o pomoc.
Za wszelkie porady z góry dziękuję.

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Jak zakodować pilota bez SET w sterowniku zamka
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Luty 2022, 08:32:19 »
O jakich pilotach mówisz ?
Jeżeli chodzi o obudowę kluczy do samochodu to możesz przełożyć cała zawartość do nowej obudowy:
http://anonco.pl/hyundai-i30-wymiana-obudowy-kluczyka-hyundai-i30-replacement-housing-for-key/
Transponder znajdujący się w rogu obudowy sprawia, że Twój klucz zapala samochód.

Offline robiks

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Odp: Jak zakodować pilota bez SET w sterowniku zamka
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty 2022, 09:06:16 »
Jeśli chodzi sterownik zamka centralnego to chyba chodzi o piloty zamka centralnego, nie o immobilizer znajdujący się w kluczyku.
Piloty służą do otwierania i zamykania samochodu ale nie odpalają silnika.
Chodzi o kodowanie nowego pilota zamka centralnego razem z elektroniką a nie samej obudowy.



« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2022, 09:09:54 przez robiks »

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Jak zakodować pilota bez SET w sterowniku zamka
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Luty 2022, 09:20:06 »
"Dwa stare piloty już się wysłużyły" co to znaczy ? Pies zjadł. Wpadły do głębokiej wody ? Sterownik zamka centralnego w obudowie klucza da się przełożyć do nowej obudowy, którą za niewielkie pieniądze można kupić np. na Allegro.

Offline robiks

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Odp: Jak zakodować pilota bez SET w sterowniku zamka
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2022, 19:24:30 »
Nie ważne co się z nimi stało, po prostu nie działają. A jesli kolege zadowoli inna odpowiedź to może być, że koty gdzieś wywlekły.
A sterownik zamka centralnego znajduje się raczej gdzieś w samochodzie a nie w pilocie. Pilot to takie małe urządzenie, które poprzez sterownik potrafi zamknąć a nawet otworzyć samochód i do tego wcale obudowa nie jest potrzebna.
W tym przypadku pilot jest osobno i kluczyk osobno, a sterownik zamka w samochodzie.