Forum > Tucson JM

Miga kontrolka napędu

(1/3) > >>

Bocian:
Witajcie,

pacjent to Tucson 2.0 CRDI 113 km 4x4, do ubiegłego tygodnia palił na dotyk, nie zawiódł mnie przez ostatnie 8 lat, niestety ostatnio wsiadam do auta i zauważyłem, że kontrolka od świec żarowych się nie zapala i nie słychać pompy paliwa, za to w prawym dolnym rogu miga kontrolka od połączenia napędów. Przekręcam kluczyk do odpalenia, a tu auto kręci ale nie odpala i tak kilka razy, zdjąłem klemę żeby skasować ewentualne błędy i to też nie pomogło, dalej nie odpala.
Finalnie przypadkiem to wyszło, jak auto stało na włączonych kontrolkach (rozmawiałem przez telefon) i po 30 sek Tucson sam przełączył migającą kontrolkę na świece żarowe, załączył pompę paliwa i odpalił.
Jak już odpalę i korzystam z auta w ciągu dnia, to nic złego się nie dzieje, ale wystarczy że zostawię go na noc to rano od nowa..... migająca kontrolka brak reakcji silnika, po 30 sek przekręcam kluczyk i odpala.
O co tu chodzi?

Piotrek79:
Najczęściej takie cyrki powoduje skrzynka bezpieczników i przekaźników pod maską.
Sniedzieja gniazda i takie cyrki.
Spróbuj wyciągać przekaźniki i w to miejsce spryskaj jakimś preparatem do elektryki jest tego dużo a możliwe że pomoże.

jerzyk95:
Mam taki sam problem. Hyundai Tucson 2.0 CRDI 113km. Psikałem w przekaźniki, odczekiwałem na zapłonie kilka minut, ale kontrolka TCS OFF pali się ciągle i mruga kontrolka włączenia napędu 4WD. Natomiast nie pali się w ogóle kontrolka immobilajzera. To może być coś z immo?

Shadows:
U mnie miganie kontrolki napędu i wyłączenie TCS powoduje uszkodzenie systemu ABS w kole (czujnik albo koronka, jeszcze nie wiem). Inne możliwe problemy opisywane na forum to kabel łączący jak pamiętam sprzęgło z napędem. Najlepiej podpiąć pod komputer i zdiagnozować, bo powód może być różny. Ja pod swój problem korzystałem z tego tematu aby zrobić kabel:  http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,6090.0.html

autoelektryk1967:
Drodzy panowie czasy napraw na "może się uda" dawno sie skończyły podstawa to diagnostyka elektronicznych systemów odpowiednim sprzętem diagnostycznym oraz sprawdzenie bezpieczników lampką kontrolną nie na oko jak się ma schematy elektryczne to też pomoże. Powiedzenie że u mnie jest to samo i tak czy owak był naprawione nie zawsze się sprawdza potrafią być podobne objawy a inne przyczyny więc proponuję samemu zrobić diagnozę lub udać się do kogoś kto to ogarnie. W tym przypadku jeśli świeci TCS i mruga napęd może oznaczać brak komunikacji między sterownikami albo np. brak zasilania czy masy w elektronice napędu czy abs. U mnie gdy ten błąd był to się okazało że piny z CAN na sterowniku skrzyni były zbyt luźne wystarczyło je scisnąć i po sprawie ale to nie znaczy że u was jest to samo więc diagnostyka i schemat oraz kontrolka i wtedy pytajcie bo to już coś mówi o usterce. 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej