Autor Wątek: [Getz TB] Szron od środka na przedniej szybie  (Przeczytany 1203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline balian91

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Szron od środka na przedniej szybie
« dnia: 09 Styczeń 2022, 12:55:56 »
Cześć, w okresie zimowym podczas mrozu zauważyłem trudny problem związany ze szronem od wewnętrznej strony na przedniej szybie. Zanim wspomnicie o filtrze kabinowym, na tym forum znalazłem info iż wersja bez klimy go nie posiada. Rocznik 2009 silnik 1.1 67 KM. Macie jakieś propozycje jak się z tym uporać?

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
Odp: Szron od środka na przedniej szybie
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2022, 13:05:12 »
Czy aby na pewno nie ma filtra kabinowego?  Szron od środka sugeruje dużą wilgotność wewnatrz kabiny, może to być spowodowane właśnie wilgotnym filtrem, ale też mokre dywaniki będą powodować taki objaw. Teraz to trudne, ale wysusz środek, sprawdź czy nigdzie woda nie podcieka i koniecznie sprawdź wszystkie otwory wentylacyjne, także te w bagażniku. A może zacięła się klapka od cyrkulacji powietrza i cały czas masz włączony obieg wewnętrzny? Możliwości masz wiele, niestety.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Szron od środka na przedniej szybie
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Styczeń 2022, 13:20:54 »
Powodem może być wilgoć ale i zostawianie nagrzanego auta na noc. PO zakończeniu jazdy warto wychłodzić wnętrze i wtdy zostawić je tak na noc. Powinno trochę pomóc.

Offline Adrek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Forum Opel Zafira
Odp: Szron od środka na przedniej szybie
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń 2022, 14:42:49 »
Z tym filtrem kabinowym to różnie bywa. W jednych wersjach katalogowo nie występuje, jest tylko taka siateczka, żeby zatrzymać większe zabrudzenia (kawałki liści itp) - nic ie stoi na przeszkodzie żeby zamiast niej zamontować filtr. Warto odchylić schowek i zajrzeć czy faktycznie jest klapka do filtra czy nie ;)

Offline balian91

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: Szron od środka na przedniej szybie
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Styczeń 2022, 19:21:39 »
Z tym filtrem kabinowym to różnie bywa. W jednych wersjach katalogowo nie występuje, jest tylko taka siateczka, żeby zatrzymać większe zabrudzenia (kawałki liści itp) - nic ie stoi na przeszkodzie żeby zamiast niej zamontować filtr. Warto odchylić schowek i zajrzeć czy faktycznie jest klapka do filtra czy nie ;)

Tak się składa że miałem go zakupionego i potem dopytałem na forum i dowiedziałem się że wersja bez klimy go nie ma, zgodnie z filmikami na yt niestety moja wersja getza ma inną budowę niż ta bez filtra bo rozkładałem już schowek.