Autor Wątek: [i20 BC3] Odłączenie akumulatora  (Przeczytany 1197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ms80

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odłączenie akumulatora
« dnia: 26 Grudzień 2021, 23:04:32 »
Witam
Jeżeli odłączę akumulator w celu jego podładowania, to czy spowoduje to jakieś problemy z uruchomieniem silnika po ponownym podłączeniu akumulatora?
Ewentualnie czy będzie potrzebny jakiś pin do włączenia radia fabrycznego?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Odłączenie akumulatora
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2021, 07:19:15 »
Ładuj bez odłączania.

Offline ms80

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Odłączenie akumulatora
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień 2021, 21:40:52 »
A jakieś ewentualne przepięcia z sieci nic nie uszkodzą?

Jeszcze wymyśliłem taki sposób: podłączę do klem drugi mały akumulator 12V. Następnie odłączę ten właściwy akumulator w celu podładowania. Czy w instalacji cały czas będzie napięcie z tego zastępczego akumulatora. Po naładowaniu podłączę ten właściwy akumulator i dopiero odłączę ten zastępczy. Co tym myślisz?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Odłączenie akumulatora
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień 2021, 08:23:35 »
Myślę, że może być, ale niepotrzebny "zachód". Ładuję akumulatory w autach (3 benzyny i 1 diesel, różne marki) bez odpinania czegokolwiek ładowarką elektroniczną od 12 lat i nigdy nie było najmniejszego problemu.

Offline ms80

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Odłączenie akumulatora
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2022, 10:35:41 »
Kupiłem mały akumulator AGM taki do UPS 12V 7,2Ah. Dorobiłem do tego kable z krokodylkami na końcu. Podłączyłem do klem w samochodzie. Następnie odłączyłem akumulator do podładowania. Na zaciskach miał zaledwie 12,2V, więc rozładowany. W pełni naładowany powinien mieć napięcie 12,8V, więc szkoda aby się zasiarczył nowy akumulator. Lepiej ładować co jakiś czas prostownikiem.
Po naładowaniu akumulatora podłączyłem go do klem w samochodzie, a ten mały podtrzymujący odłączyłem. Wszystko działa, a co najważniejsze nic nie skasowało się i nic nie musiałem ponownie ustawiać  :)

Gdyby ktoś z Was chciał zrobić sobie coś podobnego, to chętnie pomogę, dołączę zdjęcia  :)

Offline angal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Odp: Odłączenie akumulatora
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2022, 14:55:56 »
Gdyby ktoś z Was chciał zrobić sobie coś podobnego, to chętnie pomogę, dołączę zdjęcia  :)
Jak możesz to pokaż jak to wygląda. Dzięki.