Autor Wątek: [Santa Fe CM] Drgania lewarka zmiany biegów  (Przeczytany 786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fabiosoldier

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
    • http://www.komputerykoszalin.pl
Drgania lewarka zmiany biegów
« dnia: 16 Grudzień 2021, 12:53:09 »
Witam wszystkich i mam pytanie jakiś czas temu około roku zaczął drgać mi lewarek zmiany biegów, ale tylko na 4 biegu i  na małym gazie kiedy dodam więcej przestaje i na jałowym też nie drga. Tak było do tej pory nie przejmowałem się tym ale jakiś 2 miesiące temu dokładnie tak samo drążek zaczął się zachowywać na 2 biegu, czyli tylko na 4 i 2  biegu to się zdarza natomiast na wstecznym 1,3,5 biegu wszystko jest ok, wiec moje pytanie co to może być ,mam skrzynie biegów manualną.

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Drgania lewarka zmiany biegów
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudzień 2021, 15:14:26 »
Zwykle poduszka przy skrzyni. Jeśli długo tak jeździsz, to i inne poduszki rozwaliłeś. Na początek sprawdź stan wszyskich poduszek.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Drgania lewarka zmiany biegów
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudzień 2021, 21:49:07 »
We wszystkich ośmiu E90, jakie oglądałem, drążek tak drgał. A wszystkie były benzynowe. Podobno TTTM.

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Drgania lewarka zmiany biegów
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Grudzień 2021, 10:20:00 »
Każda poduszka powinna być wyraźnie sztywna, trudna do ugięcia. Test to… jeśli znajdziesz uszkodzenie, to oczywista oczywistość lub jeśli będzie miękka, czyli wymęczona, to też do wywalenia.
Wszystkie mogłeś „wymęczyć” nie wymieniając w porę zużytej.

Ale nic nie zakładam. Zawsze trzeba sprawdzać, a nie w ciemno po kolei tylko wymieniać  8) ;D