Autor Wątek: Brak świateł przeciwmgielnych - rozwiązania  (Przeczytany 691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sanek123

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Brak świateł przeciwmgielnych - rozwiązania
« dnia: 18 Listopad 2021, 10:18:04 »
Cześć wszystkim. :) Jestem nowy na forum, ale z nietypowym problemem.

Posiadam Hyundaia i40 (jak w profilu), ale jest to samochód sprowadzany spoza Unii Europejskiej. Z tej racji nie mam wymaganych polskim prawem świateł przeciwmgielnych tylnych (lampa wewnętrzna to po całości czerwony LED, bez wydzielonej części na żarówkę).

Myślałem nad kupnem używanych części, przełącznika świateł z przyciskiem włącznikiem do tych świateł i lamp europejskich, z jakiegoś rozbitka. No i tutaj nasuwają się pytania:
- Czy to będzie działać samo z siebie już po podłączeniu?
- Czy jednak trzeba będzie kombinować i np. przeprogramować sterownik? W domowych warunkach raczej się tego nie zrobi?
- Czy może wziąć same lampy, dorobić dodatkową wiązkę i zakończyć ją jakimś uniwersalnym pstryczkiem przy przełączniku?
- Czy oddać lewą lampę do jakiejś firmy, aby przerobili światło cofania na światło przeciwmgielne i pociągnąć nową wiązkę jak wyżej?

Nie wiem jak to rozwiązać, więc proszę o pomoc. Może ktoś z was przerabiał podobny temat i wie jak to ugryźć. Będę wdzięczny.
Dzięki.

Offline sanek123

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Brak świateł przeciwmgielnych - rozwiązania
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Sierpień 2023, 13:08:46 »
Trochę zajęła mi odpowiedź na swoje pytanie.

Nie trzeba nic przerabiać, wiązka zawiera kabel do świateł przeciwmgielnych, w moim samochodzie nie było po prostu fizycznej możliwości ich włączenia.

Wystarczy kupić przełącznik świateł z włącznikiem świateł tylnych przeciwmgłowych i zmienić lampy na europejskie. Wszystko działa od strzała.

Koszt przełącznika i lamp wyszedł mnie około 300zł + około 30 minut na zmianę.