Autor Wątek: [Santa Fe CM] Spalanie LPG  (Przeczytany 913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Santek01

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Spalanie LPG
« dnia: 14 Listopad 2021, 10:42:42 »
Witam. Mam skromne lecz ważne pytanie na które szukałem odpowiedzi w dziale o lpg i nie znalazłem, ile pala wasze santki? Dodam że najbardziej mi chodzi o spalanie lpg, silnik 2.7 4WD

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Spalanie LPG
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopad 2021, 13:29:12 »
 :D 16  ;) instalacja Optima

Offline wentyl1@onet.eu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Spalanie LPG
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopad 2021, 13:31:40 »
Autostrada 15l, miasto takie w koło komina 16,5l.
Instalacja BRC Sequent 56.

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Spalanie LPG
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopad 2021, 15:05:20 »
Witam. Mam skromne lecz ważne pytanie na które szukałem odpowiedzi w dziale o lpg i nie znalazłem, ile pala wasze santki? Dodam że najbardziej mi chodzi o spalanie lpg, silnik 2.7 4WD

…a jak to wygląda u autora postu?  ;)

Offline Santek01

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Spalanie LPG
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Listopad 2021, 09:40:11 »
Instalacja lovato przynajmniej wtryski :-\ więcej nie powiem auto sprowadzone brak papierów od instalacji butla wymieniona filtry również spalanie to tak wszędzie bez autostrady i szczerze jazda emeryta.... trochę trasy i miasto to ok 17-18. Troszkę żwawiej lecz bez nadmiaru szaleństw  to ok 19-21 zdawałem sobie sprawę że będzie wyższe spalanie niż w poprzednim aucie ale myślałem że przy normalnej jeździe a nie przy muskaniu gazu. Dodam jeszcze że jeśli dodam mocniej gazu to przynajmniej mi coś tam zalatuje gazem lecz nie zawsze albo auto zgaszone przed sklepem zakupy 5 min odpalenie i czuć gazem ale to już nawet wszyscy czują lecz zagadka kolejna to też nie zawsze

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Spalanie LPG
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopad 2021, 10:23:47 »
Auta na benzynę zalatują benzyną, auta na ON potwornie śmierdzą ON, czym ma pachnieć auto na LPG?  ;D Na zbyt niskich obrotach przy tej masie auta, nie będzie mniej palił  ;) Bez kontroli u dobrego gazownika nic nie da się stwierdzić. Zrób „kontrolę spalin na benzynie” i jeśli OK, to niech gazownik się wypowie.

Offline Santek01

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Spalanie LPG
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopad 2021, 12:28:14 »
 ;D raczej gazem nie powinno pachnieć  gazownik z polecenia twierdzi że jest wszystko ok przynajmniej po podpięciu komputera. Sam napisałeś że
Twój  pali 16. U mnie jest do 5 litrów wiecej Drugi kolega pisze ze 16.5 litra czyli akceptowane spalanie. Pytanie jak wygląda jazda..... Po emerycku  czy w miarę dynamicznie wiem że to auto nie jest wyścigówka ale różnica w spalaniu jest znaczna.

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Spalanie LPG
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Listopad 2021, 13:11:20 »
Nie jeżdżę jak tzw.: „BABA”  :P czyli wbrew wszelkim przepisom ale jeżdżę zgodnie z tzw.: kulturą jazdy czyli DYNAMICZNIE  ;D
Skoro byłeś u gazownika, wszystko sprawne i szczelne, to znaczy, że to tylko KWESTIA GUSTU i denerwuje ciebie zapach spalin LPG. Dowiedz się coś więcej o tej instalacji/sterowniku. Może to jakiś zabytek i stąd wyższe spalanie?!

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Spalanie LPG
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Listopad 2021, 18:42:32 »
….i przypominam, zrób na benzynie wspomniany pomiar spalin. Jakiś wskaźnik będzie poza normą, to będziesz miał przyczynę wspomnianego, niepokojącego Ciebie zapachu i spalania  8) i mechanik niech szuka przyczyny.

Offline Santek01

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Spalanie LPG
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Listopad 2021, 20:25:19 »
Dzięki, jeśli będę  mógł w przeciągu  paru dni jakoś to ogarnąć to będę się odzywał... Rozumiem że ten pomiar zrobię na obojętnie jakiej stacji diagnostycznej.

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Spalanie LPG
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Listopad 2021, 06:05:41 »
Każda stacja powinna to robić przy przeglądzie  ;) więc na każdej musi być. Podjedź na taką co ma w miarę nowe wyposażenie, bo na jakiejś starej stacji, z powodu nie używania latami, nie wiadomo czy zadziała  ;D

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Spalanie LPG
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Listopad 2021, 06:12:01 »
Dzięki, jeśli będę  mógł w przeciągu  paru dni jakoś to ogarnąć to będę się odzywał... Rozumiem że ten pomiar zrobię na obojętnie jakiej stacji diagnostycznej.

Wydruk z analizatora jeszcze powinien dać. Bez wydruku nie płać  8)

Offline wentyl1@onet.eu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Spalanie LPG
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Listopad 2021, 12:44:17 »
Co do spalania to jest jeszcze kwestia temperatury przełączania na gaz. Jak miałem ustawione na 30 stopni to też palił ok. 18 l LPG, no ale doszedłem do wniosku że 30 stopni to stanowczo za mało i teraz mam ustawione 75 stopni. Także pali mniej gazu, ale więcej paliwa bo czas jazdy na benzynie się zwiększył.
A jak to wyglada u was?
Pozdrawiam

Offline Santek01

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Spalanie LPG
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Listopad 2021, 21:45:14 »
No u mnie to ok 30-40 stopni. No ale te 75 to trochę przesada oczywiście to jest moje zdanie. Jednak wolę spalić litr gazu niż paliwa  ;D