Autor Wątek: [Santa Fe CM] Sprzęgło elektromagnetyczne tylny dyfer  (Przeczytany 1031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Sprzęgło elektromagnetyczne tylny dyfer
« dnia: 11 Listopad 2021, 14:03:17 »
 Witam mam uszkodzone sprzęgło automatyczne przy tylnym dyferencjale o numerach 47800-39300 jest spięte na stałe więc chyba się coś zapieklo i nie rozłącza .  Gdzie mogę kupić coś takiego nowego i czy pasuje do mojego Santa fe 2.2 CRDI 08r 4x4 takie sprzęgło może używane w dobrym stanie z innymi numerami lub z innego jakiegoś modelu Hyundaia , może ktoś wymieniał już coś takiego proszę o pomoc , pozdrawiam.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Sprzęgło elektromagnetyczne tylny dyfer
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopad 2021, 20:09:45 »
Nowe będzie drogie kup używane od czego byś nie kupił będzie pasować może być Santa Fe, Tucson albo inna Kia ale musi być tej samej konstrukcji czyli mechaniczne bez żadnych silniczków. Jest to proste sprzęgło łatwo naprawić poszukaj w necie jak to Rosjanie naprawiają. Pewnie olej się zmarnił i posklejało Ci płytki.

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Odp: Sprzęgło elektromagnetyczne tylny dyfer
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad 2021, 18:57:32 »
Tez tak myślę a na jakie numery zwracać uwagę ? Muszą być te same co u mnie czyli 47800-39300 czy mogą być inne ? Bo znalazłem też z takimi numerami  47800-39420 47800-39400 47800-39410  konstrukcja ta sama tylko numery inne .

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Sprzęgło elektromagnetyczne tylny dyfer
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopad 2021, 15:26:35 »
Nr jak się nie mylę dotyczą przełożeń w dyfrze bo tam pewnie są różnice natomiast samo sprzęgło elektro-magnetyczne nie ma znaczenia.

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Odp: Sprzęgło elektromagnetyczne tylny dyfer
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad 2021, 15:44:44 »
A ha a ktos wie z kolegów jaki olej idzie do takiego sprzęgła i czy dużo się go tam wlewa ? czy będzie pasował olej od skrzyń biegów automatycznych ?

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Sprzęgło elektromagnetyczne tylny dyfer
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopad 2021, 19:04:48 »
oglądnij w spokoju i będziesz wszystko wiedział

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Odp: Sprzęgło elektromagnetyczne tylny dyfer
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopad 2021, 13:33:43 »
Spoko filmik dużo wyjaśnia ,  a jak sprawdzić czy ten elektro magnes działa ? Wystarczy takie sprzęgło całe podliczyć do akumulatora i słuchać czy klika elektromagnes ?  Można bezpośrednio podpiąć ten cały zestaw pod akumulator i słuchać czy się załącza i rozłącza elektromagnes ? Czy jest zasilany innym napięciem niż 12v ?

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Sprzęgło elektromagnetyczne tylny dyfer
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad 2021, 19:55:51 »
Ktoś na tym forum pisał, że ponoć cały czas jest napięcie ok 5 v jak dobrze pamiętam natomiast jeżeli jest załączany napęd to pojawia się napięcie 12 v. Na OLX swojego czasu jeden gość sprzedawał magnes bo mu się nie przydał, one się praktycznie nie psują.  Podłącz do niego napięcie 12v i sprawdź czy magnes działa sprawa prosta. Naprawa napędu 4WD polega w większość na wymianie oleju ewentualnie tarcz jeżeli są już wytarte.   

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
Odp: Sprzęgło elektromagnetyczne tylny dyfer
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopad 2021, 22:05:07 »
A wiesz może gdzie jest o tych napięciach co pisałeś 5v ? Możesz dać namiar na to gdzie ktoś pisał o tym ? Nie chciał bym spalić tego magnesu  jak podłącze go bezpośrednio pod aku 12v.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Sprzęgło elektromagnetyczne tylny dyfer
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopad 2021, 23:10:43 »
Tego Ci akurat nie podpowiem bo nie wiem, nie zabierałam tam głosu więc nie dojdę po moich wpisach musisz szukać.