Autor Wątek: [Santa Fe SM] Termometr zewnętrzny  (Przeczytany 4556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andrzejb-a1

  • Gość
[Santa Fe SM] Termometr zewnętrzny
« dnia: 25 Kwiecień 2012, 16:17:40 »
Witam i mam takie oto pytanie.Czy ktoś z kolegów montował może w Santa Fe termometr zewnętrzny? Ale taki kupny - nieorginalny. Konkretnie chodzi mi o to, jak i którędy poprowadzić przewód z czujnikiem. Musi on wyjść z kabiny i dojść aż do przedniego zderzaka. Proszę o jakieś sugestie, tylko żeby nie trzeba było nigdzie wiercić bo szkoda. Ja sam patrzyłem pod maskę ale nic sensownego nie przyszło mi do głowy. Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich!

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Termometr zewnętrzny
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2012, 22:50:17 »
O widzę Ziomal:) Kolego Andrzeju ja przeprowadzałem kabelek do plusa po stacyjce do DRL'i i wygląda to tak: najpierw demontujemy lewy kierunek w błotniku, w kabinie pod puszką z bezpiecznikami jest gumowa, karbowana rura z przewodami która wchodzi właśnie w błotnik (tam idzie kanał), na wysokości akumulatora jest otworek w wewnętrznej części błotnika, tam wprowadziłem długi sztywny drut i po chwili gimnastyki wychodzi przez otwór dla kierunkowskazu ( na tym odcinku przeciągnąłem już kabelek) a następnie przebiłem się przez wyżej opisywaną rurę wewnątrz kabiny i tam wprowadziłem ten sam drut, który pojawił się ponownie w otworze dla kierunku na zewnątrz, ponownie podczepiłem wyciągnięty już do tego miejsca przewód i byłem w domu, Mam nadzieję, że w miarę wyraźnie to opisałem:) Jest z tym trochę gimnastyki ale do zrobienia, powodzenia! :) A na samym szukaniu sposobu przeprowadzenia przewodu to chyba z godzinę spędziłem :)

andrzejb-a1

  • Gość
[Santa Fe SM] Termometr zewnętrzny
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwiecień 2012, 17:22:36 »
Dzięki! Zrobiło się ciepło więc trzeba będzie próbować. :lol:
No i właśnie dzisiaj próbowałem.Niestety nie mogłem przebić się przez tą karbowaną rurkę za bezpiecznikami.Jest tam ciasno dużo kabli i bałem się że któryś uszkodzę.Poza tym ta czujka od termometru też nie jet taka mała i ona musi się gdzieś zmieścić,trzeba ją jakoś przecisnąć.Może masz Hultay jakieś inne pomysły.Od kierunkowskazu do tego otworu przy akumulatorze nie było problemu.