Autor Wątek: hamulce  (Przeczytany 2217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline flower1976

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
hamulce
« dnia: 17 Październik 2021, 21:16:30 »
Witam. W moim sanciaku pojawił się problem. Jadąc ok 120/h zacząłem hamować. Niestety nie wiem czemu ale pedał hamulca był twardy a samochód zachowywał się jakby nie było wspomagania hamowania. Przód jakby lekko hamował natomiast tył mi leciał do przodu. Płyn jest na maxa, niedawno zrobiłem hamulce tył i przód. Jeszcze jeden objaw. Po odpaleniu pedał mięknie ale tylko delikatnie. Przy małych prędkościach hamuje hoć nie jest to ideał. Na postoju zrobiłem taki eksperyment: zacząłem na maksa deptać pedał hamulca kilkukrotnie - zszedł do podłogi ale za to zapaliły sie na chwilę kontrolki ręcznego i hamulca. Szczerze powiem ze niewiem od czego zacząć...  Na suchej jezdni jeszcze idzie wyprowadzić auto ale boję się ze jak pojawi się śnieg lub lód to będę tańczył sanciakiem po ulicy...

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
Odp: hamulce
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik 2021, 13:50:15 »
Odpowietrzenie hamulców?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: hamulce
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Październik 2021, 21:46:06 »
niedawno zrobiłem hamulce tył i przód.
I tu jest sedno problemu.

Offline bandzior13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: hamulce
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Październik 2021, 23:24:00 »
Kontrolka ręcznego zapala się również gdy jest mało płynu hamulcowego w układzie.

U mnie miałem pęknięty przewód hamulcowy, biegnący do lewego przedniego koła. Gdy dolewałem płynu hamulcowego kontrolka ręcznego gasła.

Podejrzewam że u ciebie układ hamulcowy jest zapowietrzony lub gdzieś masz wyciek.

Offline flower1976

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: hamulce
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik 2021, 15:07:18 »
Płynu nie ubywa... Przy pompowaniu ze zbiorniczka też nie ściąga. Z przodu tylko tarcze i klocki robiłem bo zaciski pracują... Z tyłu robione było wszystko... Kurcze myślałem że dobrze odpowietrzyłem.. .

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Odp: hamulce
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik 2021, 21:13:46 »
Płynu nie ubywa... Przy pompowaniu ze zbiorniczka też nie ściąga. Z przodu tylko tarcze i klocki robiłem bo zaciski pracują... Z tyłu robione było wszystko... Kurcze myślałem że dobrze odpowietrzyłem.. .

a w dobrej kolejności?, w Accencie bez abs jest w pdf shop manual
1. prawe tylne
2. przednie lewe
3. lewe tylne
4. przednie prawe

jak wymieniałem przewód w aso hyundai to męczyli się 1,5h (do starych aut nie mają manuali) bo nie chciał prawidłowo hamować, powiedziałem jak ma być z manuala i po 15min było gotowe.


Offline flower1976

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: hamulce
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Październik 2021, 16:07:10 »
Wymieniłem płyn hamulcowy. Konsystencja oleju i kolor herbaty. Odpowietrzylem. Do 100/h nie mam uwag. Muszę przetestować jak będzie sucho i miejsce przy większej prędkości.

Offline ziutoon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: hamulce
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Listopad 2021, 19:32:53 »
Podepnę się pod temat bo już nie mam siły :(

OBJAWY:

auto po kilku naciśnięciach pedału hamulca blokuje koła, pedał robi się twardy i auto powoli staje. Jazda możliwa tylko na 1 biegu i to z wielkimi oporami z hamulcy aż dym leci.
Ewidentnie tłoczki  się nie cofają.

Po odłączeniu przewodu podciśnienia, który idzie od kolektora do serwa hamulce jakby odpuszczały.
Odłączenie pompy ABS nic nie zmienia, dzieję się to samo.

WYMIENIONE:
- nowy płyn hamulcowy
- nowe serwo
- nowa pompa hamulcowa
- nowe zaciski hamulcowe  używane (sprawdzone ładnie się wysuwają i chowają)

Nadal to samo.

Zaczęło się po wymianie czujnika przy pedale hamulca. Nie chciały zgasnąć światła STOP.
Czy możliwe że jest jakiś zawór zwrotny który się zacina i nie odpuszcza? Na przewodzie podciśnienia, który idzie do serwa nie ma żadnego zaworu.

Macie może jakieś pomysły co to może być?

pozdrawiam

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: hamulce
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Listopad 2021, 22:32:13 »
Nie ma takiej formy "hamulcy" (nawet przeglądarka podkreśla). Jednak internety szkodzą...

Offline ziutoon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: hamulce
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Listopad 2021, 07:03:23 »
Sorry za błąd. Nie wiem jak mogę go teraz edytować.

Tak wiem jestem nieoczytanym burakiem, który nie zna języka polskiego.
W dodatku skąpym dziadem bo nie chciałem jechać z autem do mechanika tylko próbuję sam to ogarnąć i przy okazji się czegoś nauczyć.

Skoro przeczytałeś cały tekst i znalazłeś błąd ortograficzny w tekście to może znasz też rozwiązanie dotyczące "blokowania hamulców".



Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: hamulce
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Listopad 2021, 09:46:22 »
Nie, ale czegoś (pożytecznego) jednak się dowiedziałeś.

Online wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
Odp: hamulce
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Listopad 2021, 17:33:19 »
A sprawdzałeś przewody elastyczne? Może przez nie płyn nie cofa się i w efekcie blokuje zacisk?

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: hamulce
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Listopad 2021, 19:06:42 »
spotkałem sie z podobnym zjawiskiem gdy z nieznanych przyczyn skasowany został luz pedału hamulca. Szczerze mówiąc nie znam konstrukcji tego modelu ale raczej powinien mieć regulacje pedału hamulca tak aby miał delikatny luz w stosunku do ośki pompy. Nie może być permanentnie napięty gdyż wtedy rzeczywiście płyn nie będzie się cofał.

Offline ziutoon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: hamulce
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Listopad 2021, 20:22:47 »
Pedał hamulca jest mocowany na zasadzie klina w otworze i nie ma tam żadnej opcji regulacji.

Co do elastycznych przewodów to przy wymianie płynu wszystko ładnie spłynęło, tzn stary płyn koloru brązowego wypływał aż do momentu aż zmienił się kolor na zielony. Wydają się być ok.

Zastanawia mnie jeszcze pompa ABS, gdyż tam idą przewody od pompy hamulcowej i może tam jest właśnie jakaś przycinka.
Tylko dlaczego odpuszcza jak jak się zdejmie przewód podciśnienia, to jest bardzo zastanawiające.

Po weekendzie wstawiam auto do mechanika niech on się tym zajmie. Ja się poddaję :(

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: hamulce
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Listopad 2021, 10:39:22 »
no to może ktoś przy montażu czujnika spowodował, że pedał nie cofa się do końca, to jest wyraźnie problem z tym, że płyn nie wraca.