Autor Wątek: [Getz] Pytanie o korek spustowy chłodnicy, Getz 1,4.  (Przeczytany 1354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eclip2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Pytanie o korek spustowy chłodnicy, Getz 1,4.
« dnia: 28 Wrzesień 2021, 22:31:48 »
Witam.

Niedawno kupiłem sobie Getza 1,4. Wszystko było fajnie, dopóki nie zauważyłem, że praktycznie całkowicie zniknął mi płyn chłodniczy. No to autko na kanał i szukam wycieku.
Ku mojemu zdziwieniu pomiędzy chłodnicę a plastikową osłonę została wepchnięta jakaś gąbka. Po usunięciu gąbki okazało się, że otwór w osłonie i miejsce z korkiem spustowym nie pokrywają się. Musiałem poszerzać otwór :(
Powodem wycieku prawdopodobnie był pęknięty korek spustowy, ponieważ po wykręceniu i próbie ponownego wkręcenia urwał się on w połowie - odpadła część z gwintem.

Przeszukałem Internet wzdłuż i wszerz i nie byłem w stanie znaleźć korka w żadnym polskim sklepie (znaczy się był jeden gdzie oficjalnie nie był dostępny, ale powiedziano mi że jak zamówię to mi do 10 dni przyślą. Zamówiłem, ale pewnie tego pożałuję).

I tutaj mam do Was pytanie - jest ten korek gdzieś do dostania? Jego numer to 25318-38000.

Pozdrawiam!

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Pytanie o korek spustowy chłodnicy, Getz 1,4.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Wrzesień 2021, 11:46:23 »
A chłodnica jest taka sam jak w 1.3? Mam wersję z klimą ale jeśli korek jest to mogę Co go wysłać bo wymieniałem chłodnice na nową zamiennik i stara gdzieś leży. Nawet nie wiedziałem, że jest korek. Płyn wylewałem zawsze zdejmując przewód gumowy.

Offline eclip2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Pytanie o korek spustowy chłodnicy, Getz 1,4.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Wrzesień 2021, 12:17:22 »
Poprzeglądałem zdjęcia i chłodnica od 1,3 wygląda identycznie jak w 1,4. Byłbym naprawdę wdzięczny, gdybyś wysłał mi ten korek - oczywiście pokryję koszty zarówno korka jak i wysyłki. Zaraz wyślę PW.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
Odp: Pytanie o korek spustowy chłodnicy, Getz 1,4.
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrzesień 2021, 08:55:59 »
Pytałeś w ASO?

Offline eclip2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Pytanie o korek spustowy chłodnicy, Getz 1,4.
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrzesień 2021, 13:41:15 »
Pytałeś w ASO?
Próbowałem się dodzwonić kilka razy i nie odbierali. Pisałem maile, ale nie odpowiedzieli. Będę jeszcze próbował.

Offline eclip2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Pytanie o korek spustowy chłodnicy, Getz 1,4.
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik 2021, 23:47:03 »
Przepraszam, że post pod postem, ale nie lubię zostawiać urwanych tematów.
Dzięki nieocenionej pomocy forumowicza robaszek127, problem został rozwiązany, za co jeszcze raz dziękuję.

Jak nie zapomnę, to dam znać kiedy i gdzie uda mi się zakupić nowy korek (na zaś).