Autor Wątek: [ix35 EL] Zabezpieczenie ix35  (Przeczytany 9201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malowany

  • Gość
[ix35 EL] Zabezpieczenie ix35
« dnia: 24 Kwiecień 2012, 14:20:38 »
Witam :)
stałem się posiadaczem ix35 wersja Style. Jest jedna rzeczy, która nie daje mi spać, otóż mam pytanie?

Czy jest zainteresowanie kradzieżą ix35 w PL? Chodzi o to, że kiedyś mi Renault Scenic II spod okna ukradli w 5 minut :( i mam niemiłe wspomnienia. Jestem z Poznania i jak wiadomo jest tu duża giełda części, a gdzie duża giełda to wiadomo  :-(

Sądzę, że firmowy alarm i kluczyk freehand przez złodzieja jest łatwy do opanowania i wpinując się przec com w łatwy sposób to zbanują.

Wiec jeszcze raz po kolei zdam pytania :
1. Czy ix35 kradną?
2. Jakie zabezpieczenia zastosować myślicie?
    -bearlock?
    - wyłączonik portu com?
   - dodatkowy guzik autoryzacji do odpalenia samochodu?
    - lolę na kierownicę ? :mrgreen:  (taki mały żarcik)

Z góry dziekuję za odpowiedzi

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] Zabezpieczenie ix35
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień 2012, 15:35:50 »
Ja mam wykupione AC z ubezpieczeniem od kradzieży i nie słyszałem żeby jakieś IX  Znikały w niewyjaśnionych okolicznościach.

malowany

  • Gość
[ix35 EL] Zabezpieczenie ix35
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień 2012, 22:15:37 »
Cytat: "firefighter1"
Ja mam wykupione AC z ubezpieczeniem od kradzieży i nie słyszałem żeby jakieś IX  Znikały w niewyjaśnionych okolicznościach.


Ja mam nawet GAP  ale o to nie chodzi... Chodzi o to żeby chuchać na zimne.

[ Dodano: 2012-04-25, 11:26 ]
Czyli nikt nic nie wiem :(

arek

  • Gość
[ix35 EL] Zabezpieczenie ix35
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwiecień 2012, 19:25:26 »
Jak chcesz dmuchać na zimne to możesz dokupić śruby zabezpieczające do alufelg:)

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] Zabezpieczenie ix35
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwiecień 2012, 17:28:40 »
Polecam bearlock.
Wystarczająco skutecznie zniechęca.
Sprawdzone na poprzednim aucie z grupy VAG ;-)

A propos śrub do alufelg (a w zasadzie do kół, bo na feldze opona) - dużo nie kosztują, a "w dzisiejszych czasach"... :evil:

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix35 EL] Zabezpieczenie ix35
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwiecień 2012, 18:45:58 »
Naszemu koledze z poznania skradziono ix20 z pod kina

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Zabezpieczenie ix35
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Kwiecień 2012, 22:55:42 »
ile dokładnie trzeba odłożyć na te śruby do alusków - mam 17-ki, jeżeli to ma znaczenie.

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] Zabezpieczenie ix35
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Kwiecień 2012, 23:39:06 »
teraz jest jakieś cudeńko co się zowie Zeder, ale nie wiem jak w praktyce, natomiast chwalą się na potęgę.

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] Zabezpieczenie ix35
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Kwiecień 2012, 23:54:45 »
Cytat: "Zibi"
ile dokładnie trzeba odłożyć na te śruby do alusków - mam 17-ki, jeżeli to ma znaczenie.
Ja za swoje dałem całe 60 PLN.
Też mam 17-ki, ale tu to nie ma znaczenia ;-)

Cytat: "firefighter1"
teraz jest jakieś cudeńko co się zowie Zeder, ale nie wiem jak w praktyce, natomiast chwalą się na potęgę.
Ja tam mam obiekcje do zakładania blokady na układ kierowniczy. Cały czas miałbym obawę, że może się zblokować podczas jazdy...taki przypadek...wypadek... :-/

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] Zabezpieczenie ix35
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Kwiecień 2012, 22:43:19 »
.... ja generalnie mam obiekcje do jakiejkolwiek ingerencji w auto i uważam, że jak będą chcieli to i tak ukradną, kwestia tylko o ile dłużej im to zajmie.
Mojemu znajomemu ukradli samochód przy Nas (strażakach) stało nas 6-ciu, znajomy podjechał pod szlaban, wysiadł, wyłączył i wyjął kluczyk, podszedł i rozmawiał, za chwilę patrzymy wsiada chłopaczek, odpala i odjeżdża jak swoim!
Kurde jak bez kluczyka? -samochód VW passat. No i tyle go widzieliśmy, a znajomy przyjechał z Niemiec kilka dni wcześniej i w tym miejscu był spontanicznie więc nie mogli na niego czekać. Biały dzień godzina 11:00 w obecności właściciela.

Jedyne co można założyć to zdalną detonację  :mrgreen: