Autor Wątek: [Getz TB] czujnik położenia wału  (Przeczytany 2017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jergar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 71
czujnik położenia wału
« dnia: 13 Wrzesień 2021, 20:51:36 »
Witam. Mam problem z czujnikiem położenia wału korbowego. Według mechanika zadne zamienniki nie działają musi być orginał .Czy ktoś coś podobnego miał

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: czujnik położenia wału
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrzesień 2021, 20:56:35 »
Kup używkę i zamontuj. Teraz ceny części do getza sa tanie i lepiej kupić często oryginał używany niż zamiennik nowy.

Offline jergar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 71
Odp: czujnik położenia wału
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Październik 2021, 11:42:48 »
2 zamienniki działały po 2 dni i już nie odpaliło się samochodu wyskakiwał bład czujnika położenia wału. Po wielu konsultacjach podobno tylko orginał w  servwsie 480 zł + robocizna . Założono na nawo inny zamiennik za 120 zł ale na podkładkach czyli zmniejszono przerwe miedzy czujnikiem a kółkiem i tak chodzi już prawie 2 miesiąc idealnie pali bez zarzutu obroty nie falują.

Offline Ricardus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
    • https://www.facebook.com/riCARdus-Ryszard-Witaszek-1651459928513374/
Odp: czujnik położenia wału
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Grudzień 2022, 21:51:46 »
Kupiłem najtańszy nowy Starline za 22 zł i działa bezproblemowo.

piejar

  • Gość
Odp: czujnik położenia wału
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Grudzień 2022, 01:39:21 »
Zamelduj ja padnie  :)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: czujnik położenia wału
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Grudzień 2022, 07:22:46 »
Sam nauczyłem się że tanie zamienniki nawet szkoda montować bo dwa razy się kupuje. Oryginał działa kilkanaście lat a zamiennik padnie zaraz, za rok i trzeba kupić znów. Szajs robią bo i tak nikt tego nie reklamuje więc zysk mają kosmiczny.

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Odp: czujnik położenia wału
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Grudzień 2022, 23:46:26 »
Za 22 zł szkoda pieniędzy, nie będziesz miał pewności, że np. podczas wyjazdu na wakacje, nie będziesz miał z tego powodu awarii i problemów. Kiedyś w Accencie I jechałem w górach ok 30-40 km (późno w nocy), samochód nie miał mocy, a układ wydechowy rozgrzał się tak do czerwoności, że częściowo roztopiła się osłona pod silnikiem. Po przyjeździe do hotelu, sprawdziłem najprostszą rzecz, a mianowicie odłączenie akumulatora na 15 min :) pomogło). Po przyjeździe do domu, okazało się, że to czujnik wału korbowego. Wybrałem markę Delphi i do czasu kiedy miałem ten samochód, przejeździł ok 6 lat i wszystko działało prawidłowo.

Najlepiej wybierać oryginał lub chociażby znanej marki ze średniej półki (jeśli cena oryginału jest zbyt wygórowana).