Autor Wątek: Obroty silnika a pedał gazu  (Przeczytany 1113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Panas32

  • Gość
Obroty silnika a pedał gazu
« dnia: 19 Październik 2008, 23:04:54 »
Witam:
 Niedawno kupiłem sobie Lantre i mam niezłą zagadkę. Silnik jak się pojeździ to na luzie dostaje wyższych obrotów. Przypadkiem podniosłem nogą pedał gazu do góry i obroty spadły. Niepokojące jest to że spadły aż do zera. Może ktoś wie co tam moze nie grać. Według mnie to coś z ogranicznikiem skoku pedału gazu i naciągiem linki gazu. Samochód stał ok pół roku więc się zastał.

valdii

  • Gość
Obroty silnika a pedał gazu
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2008, 15:59:47 »
Witam.
Jeśli auto tyle czasu stało nie używane to ja bym proponował na początek użyć WD-40 . Popsikać mechanizm dźwigni pedału gazu i linkę a potem pożądnie rozruszać. Pozdrawiam.

LukaszMix

  • Gość
Obroty silnika a pedał gazu
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Październik 2008, 11:33:33 »
Mi sie wydaje ze mozesz miec problem z czujnikeim IPS

http://mitsubishifan.webpark.pl/ sprawdz tutaj

valdii

  • Gość
Obroty silnika a pedał gazu
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Październik 2008, 20:40:23 »
Też możliwe , ale kolega pisze że cofanie pedału nogą powoduje obniżenie obrotów . Skoro pedał sam nie wraca na swoje miejsce to by znaczyło że albo linka nieco "zarosła " albo sprężyna w pedale jest już słaba. A to że obroty po cofnięciu pedału spadają do zera to też pewnie efekt długiego postoju , pewnie dysze będą przytkane. Najlepiej odpal auto , otwórz maskę i poruszaj dźwigienką przepustnicy ( czyli tam gdzie podpięta jest linka gazu) zobaczysz czy po dodaniu gazu i puszczeniu wróci na miejsce czy się zawiesza.