Autor Wątek: Brak prawej strony kierunkowskazów  (Przeczytany 1174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lbombala

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Brak prawej strony kierunkowskazów
« dnia: 20 Sierpień 2021, 15:48:57 »
Witam wszystkich,
Od kilku dni walczę z tematem pt. brak prawej strony kierunkowskazów :o. Usterka pojawiła się nagle. Lewa strona normalnie się włącza, awaryjne po włączeniu działa tylko lewa strona. Wszystko inne w samochodzie jest sprawne. Żarówki wszystkie Ok. Raz zadziałał na kilkadziesiąt minut po czym przestał i do teraz nie działa . Sprawdzałem prądy we wtyczce i do prawej strony nie dochodzi w ogóle prąd do kierunkowskazów, drl, światła działają poprawnie. Nie mam pomysłu co może być przyczyną i gdzie ona leży. Możliwe żeby tak zachował się przerywacz kierunkowskazów?  Ewentualnie gdzie go znajdę w mojej i40 cw? Za wszelką pomoc bardzo dziękuję, pozdrawiam serdecznie

Offline Radedzki

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Brak prawej strony kierunkowskazów
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik 2021, 21:21:21 »
Autor wątku już pewnie załatwił sprawę ale miałem podobny przypadek i rozwiązanie może komuś pomóc. U mnie padły kierunkowskazy z lewej strony, też stało się to nagle. Odłączenie akumulatora i ponowne podłączenie pomagało na minutę. Winny w moim przypadku winny był tzw moduł BSI. On steruje kierunkowskazami, nie ma klasycznego przerywacza. Wymieniłem skrzynkę bezpieczników która się znajduje Pod kierownicą. W niej zawarty jest ten moduł. Dobrałem używaną na portalu aukcyjnym za 60 zł. Chodzi do dzisiaj 😁

Offline manson4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Brak prawej strony kierunkowskazów
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marzec 2022, 20:07:39 »
Witam,
pytanie odnosnie wspomnianej wymiany skrzynki bezpieczników. Wystarczy podmienić jeden do jeden ? Tzn wystarczy że zgadza się nr seryjny czy po wymianie trzeb jeszcze coś ustawiac przy pomocy komputera?