Autor Wątek: Automatyczna skrzynia biegów - serwis  (Przeczytany 1381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raflik1986

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Automatyczna skrzynia biegów - serwis
« dnia: 12 Lipiec 2021, 20:34:25 »
Witam .
Mam taką nadzieję że  mi tu ktoś wreszcie pomoże i udzieli mi paru informacji na temat automatycznej skrzyni biegów w i40 1.7crdi 2012r
Otóż gdzie tam się spuszcza olej ze skrzyni i gdzie go zalać ?
Dodam że potrzeba mi tych informacji do wymiany przegubów wewnętrznych bo z tego co się orientuję to jak zdemontuje przeguby na skrzyni to zacznie się lać olej :/  więc daltego potrzebuję go spuścić

Bardzo będę wdzięczny za pomoc


Offline Raflik1986

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Automatyczna skrzynia biegów - serwis
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipiec 2021, 08:16:17 »
Bardzo ci dziękuję kolego Pajaro za pomoc   ;D teraz już wszystko dla mnie jasne :)

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
Odp: Automatyczna skrzynia biegów - serwis
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lipiec 2021, 10:18:51 »
Nie ma sprawy! Sam wymieniałem olej 3 razy statycznie na podstawie tej stronki. Musisz uzbroić się w cierpliwość przy wlewaniu oleju- trzeba bardzo powoli wlewać bo zaczyna szybko cofać olej jak za szybko wlejesz.

Offline Raflik1986

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Automatyczna skrzynia biegów - serwis
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipiec 2021, 10:51:22 »
No to uzbroje się w dużo cierpliwości zwanym czteropaczek   ;D ;D ;D

Offline Raflik1986

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Automatyczna skrzynia biegów - serwis
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpień 2021, 18:23:52 »
No dobra a czy ktoś mi powie dokładnie gdzie znajduje się filtr oleju automatycznej skrzyni ? Bo pół skrzyni rozebranej mam a go nie widać :/

Mam demontować te całe elektro zawory pod tzw plastikową miską oleju ?
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2021, 18:27:51 przez Raflik1986 »

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Odp: Automatyczna skrzynia biegów - serwis
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Sierpień 2021, 09:21:02 »
z tego co wiem filtr jest niewymienny. Jak mi wymieniali olej w skrzyni taką informację uzyskałem.

Offline Raflik1986

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Automatyczna skrzynia biegów - serwis
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Sierpień 2021, 12:01:17 »
Z tego co wyczytałem da się wymienić filtr , filtr jest w sprzedaży pod Vin i jest takowy filtr do mojej skrzyni tylko gdzie on się znajduje ? 

I czy ma ktoś do tej skrzyni rysunek złożeniowy.
HMC
A6MF2
2WD
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2021, 12:05:07 przez Raflik1986 »


Offline Raflik1986

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Automatyczna skrzynia biegów - serwis
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Sierpień 2021, 10:22:57 »
Też właśnie się dowiedziałem w warsztacie zajmującym się regeneracją skrzyni automatycznej że filtr da się wymienić i jest wymienny tylko musi byś skrzynia rozebrana  a że mam ją zdemontowaną to postanowiłem oddać w ręce tego warsztatu aby ten filtr wymienili po drugie skrzynia będzie wyczyszczona ze starego oleju i zalana nowym :)

I oczywiście dziękuję wszystkim za pomoc i informacje :)  filtr mam zamówiony w serwisie Hyundaia plus wszystkie nowe uszczelniacze i uszczelki

Więc podsumowując filtr oleju automatycznej skrzyni da się wymienić wtedy jak skrzynia jest rozbierana.

Jedynie czego jeszcze potrzebuje to nr uszczelniacza na konwerterze którego w serwisie nie mogą się doszukać 😂😂😂
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień 2021, 10:26:43 przez Raflik1986 »

Offline Raflik1986

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Automatyczna skrzynia biegów - serwis
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Sierpień 2021, 11:55:50 »
Mam jeszcze ważne pytanie jak mierzy się całe półosie od którego miejsca do którego  i jaki jest zakres pracy półosi na maksymalnym  dopuszczalnym ścisku ??  Oraz maksymalnie rozciągniętej . Jest to dla mnie bardzo ważne dlatego że przez nowe przeguby wewnętrzne wymiar na ściśniętej osi jest o 10mm większy i czy to właśnie będzie pasować ?