Autor Wątek: Utrata mocy,błąd p2563 bez checka  (Przeczytany 1431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adrianos503

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Utrata mocy,błąd p2563 bez checka
« dnia: 12 Lipiec 2021, 02:45:33 »
Witam,
Od dwóch tygodni Hyundai co jakiś czas traci moc ,ale nie wyświetla się check,tak jakby turbina traciła nie pracowała i auto było w trybie awaryjnym,gdy podpiąłem obd wyświetla błąd p2563 czujnik doładowania turbiny,(ale kontrolka check się nie pali!)wyłączenie auta rozwiązuje problem na jakiś czas,co ciekawe błąd się nie zapisuje,EGR sprawdzony,DPF wypalony,co więc może być przyczyną??myślę czy kuna gdzieś ząbków nie wbiła,ale może ktoś miał podobny problem i wie gdzie szukać rozwiązania

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
Odp: Utrata mocy,błąd p2563 bez checka
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipiec 2021, 09:45:44 »
U mnie był taki problem. i nie zawsze zapalał się czek. To początki "padania" (uszkodzenia) sterownika turbiny. Po wyłączeniu silnika na chwilę problem ustępuje. Na koniec gdy sterownik dokonał żywota całkowicie, auto utknęło na środku skrzyżowania.
Wymieniłem całą turbinę wraz ze sterownikiem. Było taniej niż zakup lub regeneracja mojego sterownika. koszt jest dość duży, i gdzieś w internecie znalazłem tylko jedną firmę w kraju, która ogarniała ten temat. Było to ze 3 lata wstecz...

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: Utrata mocy,błąd p2563 bez checka
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lipiec 2021, 21:54:04 »
Koszt pamiętasz? Mniej więcej chociaż...

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
Odp: Utrata mocy,błąd p2563 bez checka
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipiec 2021, 07:37:54 »
Jeśli o mnie chodzi, to za regenerację krzyknięto mi 800-1000zł (o sterowniku mowa). Zakupiłem turbinę używkę za połowę ceny...