Autor Wątek: Problem z kamerą cofania i panelem dotykowym  (Przeczytany 2433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ksamilian

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Problem z kamerą cofania i panelem dotykowym
« dnia: 07 Lipiec 2021, 10:57:50 »
Witam.
Posiadam Hyundaia i30 z roku 2013, kombi 1.4 benzyna. Od jakiegoś czasu mam problem z kamerą cofania oraz z wyświetlaczem radiowym.
Kamera cofania raz się załącza i działa cały dzień. Następnego dnia czarny ekran na wyświetlaczu lub w ogóle się nie włącza.
Jeżeli chodzi o radio to zdarza się, że nie można np.: zmienić stacji, działa tylko jeden lewy przycisk. Podczas rozmowy potrafi rozłączyć. Następnego dnia wszystko działa dobrze.
Załączam filmik


« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2021, 10:59:26 przez ksamilian »

Offline Adrek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Forum Opel Zafira
Odp: Problem z kamerą cofania i panelem dotykowym
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipiec 2021, 22:14:00 »
Kamera lubi wciągnąć trochę wody i gnije w środku, co do ekranu, nie spotkałem się jeszcze z taką usterką. Jedynie co to to robiły się kolorowe paski, ale to w Sportage 3 generacji.

Offline maniek87

  • phpBB HKP
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Problem z kamerą cofania i panelem dotykowym
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lipiec 2021, 23:17:12 »
co do kamery to tak jak napisał kolega Adrek, warto też sprawdzić czy styki we wtyczce w klapie nie złapały wilgoci i nie zaśniedziały. Co do radia to wygląda jakby dotyk nie reagował, podobno wyświetlacze potrafiły siadać w tych sprzętach.

Offline ksamilian

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Problem z kamerą cofania i panelem dotykowym
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipiec 2021, 12:27:04 »
Dzięki za informację.
To teraz mam jeszcze jedno pytanie. Próbowałem wyjąć kamerkę, ale za cholerę nie mogę dać rady. Wszędzie są filmiki jak zamontować kamerkę. Nie ma za to jak zdemontować taką kamerkę z klapy. Nie chciałbym czegoś połamać, albo uszkodzić. Macie może pomysł jak ją wyjąć z klapy tak żeby czegoś nie urwać, albo instrukcję?

Offline karol691

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Problem z kamerą cofania i panelem dotykowym
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lipiec 2021, 11:07:35 »
Ja mam podobny problem z radiem z tym że u mnie to dotyk przestaje działać po kilkudziesięciu minutach od rozpoczęcia jazdy. Zanim jednak przestanie reagować, to dotyk odbiera tak jakby ktoś naciskał w lewy dolny róg wyświetlacza. Po kilkunastu takich kliknięciach zawiesza się dotyk. Mogę zmieniać kanały tylko z kierownicy. Jak auto postoi około 30 min z wyłączonym radiem to dotyk wraca do normalności.

A jeżeli chodzi o kamerę cofania to mam tak, że po wrzuceniu biegu wstecznego słychać dźwięk od aktywacji czujników cofania ale na wyświetlaczu nie pojawia się żaden obraz. W ogóle nie ma jakiejś zmiany na ekranie. Auto kupiłem z taką kamerą i nie wiem czy ona nie jest jakoś aktywowana czy uległa uszkodzeniu.

Offline Stefanos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Problem z kamerą cofania i panelem dotykowym
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2021, 12:37:54 »
I jak z ta kamera cofania i dostaniem się tam? Tez mam problem i szukam informacji

Offline zdrojok

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Problem z kamerą cofania i panelem dotykowym
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Październik 2023, 21:03:54 »
Ściągasz osłonę plastikowa z klapy bagażnika;) ja jestem na etapie czekania przesyłki z chin. (Zobaczymy jak z jakością) stara która była zgniła całkowicie od środka, nie ma co ratować, podobno wada fabryczna. Koszt w ASO 3500pln wariaty

Offline Vosiek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Problem z kamerą cofania i panelem dotykowym
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Październik 2023, 09:41:08 »
Ściągasz osłonę plastikowa z klapy bagażnika;) ja jestem na etapie czekania przesyłki z chin. (Zobaczymy jak z jakością) stara która była zgniła całkowicie od środka, nie ma co ratować, podobno wada fabryczna. Koszt w ASO 3500pln wariaty

Jak nowa kamera? Rzuć proszę jakieś zdjęcie, jak obraz wygląda na ekranie auta.

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Problem z kamerą cofania i panelem dotykowym
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Październik 2023, 17:03:26 »
Jaki jest soft w radiu? Kia miało problem z radia i z 2014 i robiło poprawkę softu na gubienie, nie działanie stacji radiowych. Wygląda sprawa z kamerą na ewidentnie zaklucenia na instalacji.

Offline arti73

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Problem z kamerą cofania i panelem dotykowym
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Październik 2023, 21:06:00 »
Miałem też problem z dotykiem trochę poszperałem w necie i jest patent trzeba wyjąc radio odkręcić kilka śrubek odłączyć taśmy od wyświetlacza i po prostu go wygrzać.Nastawiłem 70stopni w piekarniku nie więcej można zaszkodzić wygrzać wyświetlacz tak ok 40-60 minut.Pomogło już drugi miesiąc działa dotyk bez zastrzeżeń.