Forum > Kona

Kona z USA

(1/2) > >>

mmw:
Witam.

Sprowadziłem ojcu Konę z USA.

Samochód w wersja 2.0 automat z dotykowym ekranem bez nawigacji.

I teraz o co mi chodzi:

1) jak wygląda kwestia światła/świateł przeciwmgielnych tylnych? Czy można to zrobić poprzez wymianę oryginalnej manetki (lub usunięcia jakiejś blokady) czy trzeba robić jakieś rzeźby z dodatkowym przyciskiem?
2) czy do tej jednostki głównej da się wgrać polskie menu, bo niestety mój tata jest jednojęzyczny :)
3) samochód jest w wersji SEL czyli ma radarki w tylnym zderzaku i ma kamerę do obserwacji linii i utrzymywania toru jazdy, ale ma też radar w przednim zderzaku. Orientuje się ktoś może dlaczego ta wersja ma radar skoro nie ma aktywnego tempomatu? Czy da się w tym aucie uruchomić pełną wersję asystentów jazdy tak jak jest to w wersji Ultimate? Ktoś na innym forum podpowiedział mi, że ten radar służy do zapobiegania kolizji przy małych prędkościach i pewnie ma rację, chociaż w wyposażeniu tego systemu nie widzę, no ale może to jest standard w samochodach z rynku USA.

Dzięki z góry za pomoc.

malerikula:
Poradziłeś sobie?

emiliano:
Witam. Podpinam się pod post kolegi wyżej. Też mam konę z USA i zastanawiają mnie 2 rzeczy. Jak to jest z światłem przeciwmgłowym ? czy jak dorzucę manetkę z EU - taka sama kostka, taka sama wiązka ? Próbowałem, podłączyc ale nie włącza mi. Dodam, że podpinałem też zderzak z wiązka z europejczyka i światło cofania zapala mi się już tylko prawe, a przeciwmgłowego nie mogę włączyć. Poza tym nurtuje mnie jeszcze jeden temat. Czy da się dorzucić oryginalne czujniki parkowania jeżeli dokupię oryginalny włącznik parktronica ?

craft:
Tak samo jak czujniki, przeciwmgłowe zapewne też wymaga zaprogramowania w BCM ze względu na ikonki informujące na liczniku. Można pewnie podłączyć włącznik na manetce "na krótko" przez przekaźniki, ale nie będzie nigdzie informacji, że to światło jest włączone.

emiliano:
No właśnie z tego co patrzyłem na schematach to przez licznik właśnie idzie. I teroretycznie mam wszystko ale nie wyświetla mi nic na liczniku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej