Autor Wątek: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD  (Przeczytany 6019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« dnia: 02 Lipiec 2021, 09:02:35 »
Cześć,


Koledzy do czego podpinacie swoje i30 GD? Chciałbym coś czym sprawdzę korekty, egr no i takie podstawowe rzeczy. Mam icarII ale poza podstawowymi pierdółkami nie ma nic.

Z góry dzięki :)


Offline skresz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipiec 2021, 15:05:22 »
Swojego czasu na Ali można było kupić interfejs diagnostyczny delphi i on już troszkę pokazywał ale czy prawdę to już ciężko mi ocenić.

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lipiec 2021, 11:09:10 »
Bawiłem się kiedyś Delphi i podłączałem go bodajże pod Toyote Corolle....pokazywał np korekty ale był zły mnożnik zamiast 3-30 np.


Sprawdzę u brata bo ma i dam znać :) dzieki za podpowiedź

Offline christo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopad 2021, 19:13:28 »
U mnie został ICarly i widze że nawet działa z i30 tylko nie wiem czy poprawne wartości podaje , miał ktos może z nim do czynienia przy i30 ?

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopad 2021, 10:23:04 »
ja mam icar 2...wydaje się działać poprawnie. Można dokupić do Torque moduł do hyundaia tylko ciekawe co w nim jest.

Kolego a mógłbyś zrobić odczyt w torque i zrobić filmik jakie masz ciśnienie na turbinie przy różnych obrotach? U mnie wariuje i nie wiem czy to normalne


Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Listopad 2021, 10:31:13 »
no ale ciśnienie w układzie dolotowym nie zależy od obrotów, zarówno przy 2 czy 3 krpm może być "ciśnienie atmosferyczne" jak i full boost. To zależy od wielu czynników

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopad 2021, 11:34:21 »
Tak,ale ciśnienie na wyjściu z turbiny zależy od zmiennej geometrii którą u siebie podejrzewa jako winowajcę. Ciśnienie potrafi się pokazać na torque jako ujemne a to podobno właśnie objaw niedziałającej geometrii

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Listopad 2021, 21:05:07 »
nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, ale ciśnienie na wyjściu z turbiny jest zależne od tego co sterowanie będzie wymagało. Jeśli dajesz gazem od dołu i nie masz wrażenia, że coś sie zmula w postaci jakiejś turbodziury i nic nieoczekiwanie Cię momentem nie kopie to raczej szukasz problemu. Nie ma ciśnienia ujemnego :), możesz mieć ewentualnie poniżej ciśnienia atmosferycznego i coś tam ten torque kombinuje w ten sposób, ale są momenty kiedy to będzie się pojawiać.

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Listopad 2021, 08:21:59 »
No właśnie ja czuje efekt turbodziury. Jak mi czipowali auto to widzieli ten problem że geometria różnie działa i pytali się czy nie odczuwam czasami dużo mocy a czasami jej brak.

No i właśnie tak odczuwam. Tylko że turbinka tania nie jest i chciałbym być pewny....


Odnośnie ujemnego doładowania to raczej nie chodzi o podciśnienie tylko chyba że tak to widzi interfejs.
popatrz na link i napisz co o tym sądzisz :)

https://astraklub.pl/viewtopic.php?t=805848&start=10

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Listopad 2021, 21:12:49 »
Jeśli nie ma luzu na wirniku albo wycieku to nie ruszałbym turbiny. Jutro zerknę na półkę bo mamy taki dziwny szajs który wlewa się do zbiornika paliwa i to czyści geometrię. Sam w to nie wierzyłem, dopóki nie zobaczyłem efektów, podam ci numer katalogowy. Jeśli by to była geometria to możesz sobie to bezinwazyjnie spróbować ruszyć. Możesz geometrie sprawdzić przy pomocy pompki podciśnieniowej i sprawdzić czy sztanga chodzi.

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Listopad 2021, 10:14:46 »
O jak bezinwazyjnie to by było super :D są takie psikadła że psikasz w turbinę ale mam DPF...wolałbym go nie uszkodzić

Offline christo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Listopad 2021, 12:12:42 »
Jeśli nie ma luzu na wirniku albo wycieku to nie ruszałbym turbiny. Jutro zerknę na półkę bo mamy taki dziwny szajs który wlewa się do zbiornika paliwa i to czyści geometrię. Sam w to nie wierzyłem, dopóki nie zobaczyłem efektów, podam ci numer katalogowy. Jeśli by to była geometria to możesz sobie to bezinwazyjnie spróbować ruszyć. Możesz geometrie sprawdzić przy pomocy pompki podciśnieniowej i sprawdzić czy sztanga chodzi.

jaki to środek ?

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Listopad 2021, 10:34:58 »
W oczekiwaniu na nr katalogowy od kolegi Carsik poczytałem i też ponoć dobrze działa zwykła NAFTA. Odkręca się wąż od ''gorącej strony'' i strzykawką z wężykiem wali się ze dwie dawki. Ponoć bardzo ładnie rozpuszcza nagar i geometria zaczyna działać. Lecz wolałbym załatwić to na leniucha nie odkręcając śrubki  ;D

Offline christo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Listopad 2021, 11:41:17 »
Dokładnie :D

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Listopad 2021, 18:59:52 »
numerek to 77 11 577 501. Szukać u dealera Renault. Nie wiem ile kosztuje, ale tanie raczej nie jest jak wszystko u dealera. Widziałem kilka razy, działa. Cała litrowa pucha na zbiornik paliwa. Tu robota jest bardzo droga więc czasem ratuje się klientów w ten sposób. Nafta działa na nagary ale raczej jak utopisz w niej towar, chociaż nie wiem czy na taką spaleniznę, nigdy nie próbowałem.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2021, 19:02:37 przez carsik »