Autor Wątek: Dymi i szarpie na zimnym.  (Przeczytany 3351 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline adrianc90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Dymi i szarpie na zimnym.
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Luty 2022, 10:14:09 »
@Robek

Zaślepka u mnie jest widoczna przed EGR. Pomarańczowa strzałka.

@Akustyczny

Pewnie, że łatwiej. Problem w tym, że dobry EGR np. Pierburga kosztuje 800 zł, a jak słusznie zauważyłeś inwestowanie takich kwot w 11-12 letnie auta mija się z celem. Jeśli chodzi o egry za 200 zł z allegro. Jak ktoś chce to niech sobie takie ustrojstwo do auta aplikuje. Ja miałem w swojej karierze zawodowej epizod, w którym sprzedawałem części do samochodów w hurtowni. Czujniki, zawory, cewki zacnej firmy NTY, której to egry do naszych aut są właśnie oferowane na allegro za 200 zł potrafiły wracać do nas na reklamacje po eksploatacji rzędu 150 - 200 km. Bez koloryzowania. Oczywiście nie każdy egzemplarz. Części na pierwszy rzut oka nie wyglądały źle. Nie rozpadały się w rękach. Dopiero po zamontowaniu wychodziła ich jakość. Miejcie więc to na uwadze. Z tanimi częściami jest zawsze loteria. Jedna posłuży rok, druga tydzień.

Online Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 88
Odp: Dymi i szarpie na zimnym.
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Luty 2022, 11:49:40 »
Mądre słowa. Oby jak najmniej takich zamienników na rynku, które padają po 100-200 km  :o
Pozdro

Offline Robek1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Dymi i szarpie na zimnym.
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Luty 2022, 14:56:22 »
Zaślepka u mnie jest widoczna przed EGR. Pomarańczowa strzałka. 

OK. Dzięki. Będzie ciepłej to założę i dam znać.

Offline Robek1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Dymi i szarpie na zimnym.
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Maj 2022, 20:03:22 »
Panowie dalej to samo. Nie zaślepiłem jeszcze egr, ale zostały sprawdzone wtryskiwacze i kompresja. Wtryskiwacze ok kompresja też. Doszedł do tego wszystkiego dziwny dzwięk grzechotania przy ruszaniu jak już złapie delikatnie temperaturę, na zimnym tego nie słychać. Dzwięk jest wg. mnie identyczny jak ten na filmiku w 1:09. Co to za grzechotanie?

Offline Robek1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Dymi i szarpie na zimnym.
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Wrzesień 2022, 19:15:03 »
Czy ktoś mógł by sprawdzić jakie ma ciśnienie na listwie. Bez odpalania, na włączonym zapłonie,
U mnie jest 580 kPa, po odpaleniu na jałowym ok 28000 kPa, jak depnę gaz w podłogę to wartość rośnie do 160000kPa i maleje do ok 80000kPa.