Autor Wątek: Schowek na okulary / podświetlenie kabiny  (Przeczytany 1143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rodzynpatryk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Schowek na okulary / podświetlenie kabiny
« dnia: 28 Styczeń 2022, 03:18:05 »
Hej,

jakiś czas temu czytałem gdzieś o zamontowaniu schowka na okulary wraz z dodatkowym oświetleniem kabiny. Oryginalnie w mojej i30 nie mam tego schowka z lampkami, ale chciałbym dołożyć. Czy pod podsufitką są jakieś uchwyty i otwory do montażu i wystarczy tylko wyciąć podsufitkę? Kiedyś czytałem o tym i takowa informacje znalazłem, ale teraz nie mogę tego odszukać. Wiadomo, nie będę ciął podsufitki nie wiedząc czy coś z tego będzie więc potrzebowałbym jakieś pewnej informacji  :)

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 88
Odp: Schowek na okulary / podświetlenie kabiny
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Luty 2022, 07:38:42 »
Tu masz cały wątek w tym temacie.

http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,6994.0.html

Offline woolfik

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Schowek na okulary / podświetlenie kabiny
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2022, 13:42:30 »
Ja niedawno montowałem u Siebie. Jest listwa montażowa ale w moim egzemplarzu i schowku, który kupiłem rozstaw śrub był inny i skończyło się na mocowaniu na wkręty bezpośrednio do listwy. Co ciekawe przy mocowaniu nie było wyprowadzonego kabla więc musiałem z oświetlenia kabiny dosztukować kawałek kabla i przeciągnąć go do nowego schowka. Troszkę więcej roboty ale z wago poszło dość szybko.

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Odp: Schowek na okulary / podświetlenie kabiny
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Czerwiec 2022, 20:30:01 »
Ja niedawno montowałem u Siebie. Jest listwa montażowa ale w moim egzemplarzu i schowku, który kupiłem rozstaw śrub był inny i skończyło się na mocowaniu na wkręty bezpośrednio do listwy. Co ciekawe przy mocowaniu nie było wyprowadzonego kabla więc musiałem z oświetlenia kabiny dosztukować kawałek kabla i przeciągnąć go do nowego schowka. Troszkę więcej roboty ale z wago poszło dość szybko.
Do i30 FD są dwie wersje owych lamp oświetlenia kabiny ze schowkiem, łatwo można odróżnić je patrząc na przełączniki różnią się też wielkością ramki oraz właśnie miejscem śrób montażowych... do tego w tej większej - ze starszych roczników przysługuje podsufitka z plastikową ramką.

Wiązka instalacji powinna być z dodatkowymi przewodami do przedniej lampy - niestety Hyundai nie robi takich bonusów w postaci dodatkowych przewodów.., jak coś to mma taką wiązkę na zbyciu ;)

Offline rodzynpatryk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Schowek na okulary / podświetlenie kabiny
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sierpień 2022, 23:11:24 »
Ja się jeszcze nie zabrałem za to - rozważam czy warto  :) Jeśli schowek różni się przełącznikami,to jesteś w stanie określić (lub wstawić zdjęcie) jaki powinienem mieć u siebie? Mam i30 fd po lifcie, 2010 r.
napisałeś, że masz taką wiązkę - jaki koszt?

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 217
Odp: Schowek na okulary / podświetlenie kabiny
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpień 2022, 23:20:43 »
napisałeś, że masz taką wiązkę - jaki koszt
Tak mam wiązka na zbyciu o numerze 91800-2R230 oprócz kostek do roof lamp i map lamp, posiada dodatkowo kostki do vanity lamp (do lampek pod osłonami przeciwsłonecznymi).
Co ciekawe te lampki vanity lapm również różnią się między wersjami, jedne są z włącznikiem automatycznym w osłonie i w tym przypadku lampka nie posiada już włącznika a druga wersja to włącznik w lampce.
jesteś w stanie określić (lub wstawić zdjęcie) jaki powinienem mieć u siebie? Mam i30 fd po lifcie, 2010 r.
Jak fabryka Czech Plant-Eur, to taka jak w załączniku.
Ogólnie niewielkie zmiany ale znaczące i nie kompatybilne między sobą ;/ W wolnej chwili dodam więcej zdjęci i opiszę różnice..
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2022, 23:25:38 przez ...kuba... »