Autor Wątek: [i20 PB] Po wymianie filtra paliwa nie odpala:-(  (Przeczytany 1325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzysztof_o

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Po wymianie filtra paliwa nie odpala:-(
« dnia: 17 Czerwiec 2021, 16:24:36 »
Mam prosbe o pomoc
Jak w temacie po wymianie filtra paliwa nie odpala. Wczoraj jak temperatura cieczy chlodzacej byla jeszcze wysoka to na samym gazie moglem odpalic i jechac ale na bezynie nie odpala i jak go poscilem z gorki i przelaczylem na bezyne to tez nic nie dalo zwalnial jak by nie dostawal paliwa. Pompa sie zalacza na kilka sekund po przekreceniu kluczyka, jak krece rozrusznikiem to dziala jeszcze przez kilka sekund dluzej niz chodzi rozrusznik. Na odpalonym silniku (na gazie) zdjalem przewod paliwowy przy zbiorniku i podawal paliwo. A teraz moje pytanie czy ten silnik ma pompe wysokiego cisnienia? albo co moge jeszcze sprawdzic (odpowietrzyc) bo na podworku mam troche pod gorke i wczoraj podejrzewam ze paliwo z calego ulkadu wylecialo przez zdjety przewod przy zbioniku jak wyjmowalem pompe.

Offline krzysztof_o

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Po wymianie filtra paliwa nie odpala:-(
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Czerwiec 2021, 20:59:57 »
Posiada ktos moze schemat ukladu paliwa (jakie komponenty sa po drodze z baku do wtryskow i jak odbywa sie powrot paliwa bo przy wtryskach nic nie ma tylko jeden przewod zasilajacy).
Pozdrawiam Krzysiek

Offline krzysztof_o

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Po wymianie filtra paliwa nie odpala:-(
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2021, 08:05:41 »
I po problemie auto ożyło :D

Offline angal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Odp: Po wymianie filtra paliwa nie odpala:-(
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwiec 2021, 13:25:18 »
A co było przyczyną ?

Offline krzysztof_o

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Po wymianie filtra paliwa nie odpala:-(
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sierpień 2021, 06:21:20 »
Witam
miedzy filterm a obudowa pompy paliwa wewnatrz jest oring ktory zostal przypadkiem na koncowce od filtra a nowy filter go nie mial i pompa podawala paliwo ale cisnienie zamiast isc do wtryskow to uciekalo przez nieszczelnosc.
Nowy oring zalatwil sprawe ;)