Autor Wątek: [Getz] Blokowanie się kierownicy, pstrykniecia podczas kręcenia  (Przeczytany 1168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ketonek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Blokowanie się kierownicy, pstrykniecia podczas kręcenia
« dnia: 17 Czerwiec 2021, 11:54:37 »
Cześć, od jakieś chwili w Getzie mam problem z blokowaniem się (delikatnym) kierownicy, podczas skręcania czy prostowania kierownicy blokuje się w jakimś położeniu i trzeba użyć troszkę siły(mimo wszystko nie za dużo) żeby ją dalej przekręcić, podczas tego słychać takie jakby pstryknięcie. Dźwięk dochodzi z okolic kierownicy, jest tam jakieś łożysko czy coś? Czy tylko krzyżak? Chciałem kupić kolumnę kierownicza i ją wymienić, i mam pytanka, czy wersja z 1.1 pasuje do 1.3? Posiadam wersje bez regulacji wysunięcia kierownicy(tylko góra dół). I czy ktoś może powiedzieć jak to ogarnąć?

Offline ketonek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Blokowanie się kierownicy, pstrykniecia podczas kręcenia
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Czerwiec 2021, 12:26:38 »
Edi. Prawdopodobnie to luz na maglownicy, czy dokręcenie śruby kasującej luz(o ile się da, jeżeli ktoś wie jak powinien wyglądać klucz do tego to niech da znać) może pomóc, czy tylko wymiana maglownicy?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Blokowanie się kierownicy, pstrykniecia podczas kręcenia
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Czerwiec 2021, 18:34:41 »
U mnie też co jakiś czs coś tam sie blokuje jakby opór większy lub pada powoli pompa wspomagania bo lubi popiszczeć. Podobno jest pod spodem maglownicy śruba regulacyjna ale jest od strony przegrody i trudny dostęp. Pewnie coś pomogło by dokręcenie jeśli sie da bo luz zawsze jest jakiś.
Wymiana maglownicy to trochę niełatwa rzecza do tego pewnie też trzeba wymienić przy okazji sanki silnika bo one gniją jakby zrobione zostały ze stali najgorszego gatunku. A wtedy to troche droga zabawa.

Offline ketonek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Blokowanie się kierownicy, pstrykniecia podczas kręcenia
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwiec 2021, 21:40:25 »
No to pytanie czy komuś udało się dokręcić tę śrubę? Wczoraj udało mi się założyć klucz płaski w rozmiarze 14, ale nie miałem na tyle powyginanych rurek żeby można było ją przekręcić.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Odp: Blokowanie się kierownicy, pstrykniecia podczas kręcenia
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lipiec 2021, 00:26:50 »
sprawdź krzyżaki

Offline ketonek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Blokowanie się kierownicy, pstrykniecia podczas kręcenia
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lipiec 2021, 10:59:33 »
Raczej na 100% maglownica. Po podniesieniu przodu samochodu i kręceniem kołami wyraźne blokowanie że trzeba aż użyć siły w niektórych miejscach żeby przekręcić