Autor Wątek: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana  (Przeczytany 1894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mercator2020

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« dnia: 04 Czerwiec 2021, 01:06:49 »
Pozdrawiam członków forum

Po kolizji mój roczny i30, został naprawiony w ASO Hundai.  Wymiana zderzaka klepanie belki malowanie. PZU wypłaciło 6 tys PLN  Potrzebuje małej konsultacji.
Niestety wydaje mi się, że coś im nie wyszło. Klapa bagażnika z lewej strony na dole wchodzi zbyt głęboko do wnętrza około 1  mm. Z tej strony również są  dwie skazy na lakierze. Z prawej strony jest dobrze. Ponadto odbłyśniki na klapie i na zderzaku są na różnych wysokościach, tak przesunięte około 1 mm. Postaram wskazać na załączonych fotografiach. Niestety mam słaby wzrok,  nie chce wyjść na pieniacza. Proszę o ewentualne potwierdzenie moich spostrzeżeń,  radę co w przypadku gdy ASO stwierdzi, że są dopuszczalne takie pasowania. Lepiej widać na filmie lecz nie można go dodać.

« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2021, 01:09:57 przez mercator2020 »

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2021, 10:38:33 »
Masz rację. Odbłyśniki rzeczywiście są przesunięte i widać, że klapa bagażnika znajduje się zbyt głęboko. Myślę, że da się to wyregulować na zawiasach i zdecydowanie należy to do obowiązków ASO.
Domyślam się, że już odebrałeś samochód z naprawy i podpisałeś ewentualne kwity, więc wyegzekwowanie poprawki może być trudne :( Ale próbuj i daj znać jak sprawa się skończyła. Przy okazji, gdzie/który ASO naprawia tak ładnie swoje autka?

Offline mercator2020

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2021, 13:12:55 »
Naprawa Eltrans Opole. Kwity podpisałem. Kontaktowałem się z PZU. Obiecali, że pomogą. Na razie mam zgłosić reklamację sam. Dziś odkryłem kolejne zongi. skazy na lakierze oraz nierówne szczeliny - dachu i klapy bagaznika. Pewnie stwierdzą, że ta szczelina miała byc chyba zgłoszona w ciagu 6 miesiecy...

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2021, 20:35:03 »
Jak ASO stwierdzi, że są dopuszczalne takie błędy pozostaje Ci dobry prawnik, który załatwi, że ASO odkupi od Ciebie ten tak schludnie naprawiony samochód. Pozostaje Ci jeszcze skarga do centrali Hyundaia w Polce ale tu nie liczyłbym na wiele lepiej od razu do Korei niech przynajmniej wiedzą jakich mają paproków Pozdrawiam.

Offline mercator2020

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec 2021, 23:22:55 »
Byłem w ASO. Miły Pan bagatelizował nieco problem. Lecz od razu stwierdził, że dokonają naprawy poprzez regulację klapy, co do odbłyśników stwierdził tak może być  :o Co do wad lakieru oświadczył, że są to tzw. kurzawki czyli jak zostanie kurz na elemencie i zostanie on zamalowany.  ??? Również mają to poprawić.
Tak czy siak jestem umówiony na bliżej nieokreślony termin "poprawy naprawy".
Informacyjnie podobno zlikwidowali centralny magazyn części dla Hyundai w PL. Teraz wszystko ASO ciągną z Niemiec, co znacznie utrudnia dostawę oryginalnych części.
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2021, 23:24:26 przez mercator2020 »

Offline mercator2020

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Czerwiec 2021, 09:06:29 »
Kontaktowałem się poprzez komunikatory przesłałem foto zaprzyjaźnionemu blacharzowi-lakiernikowi.  Krótko pisząc określił wykonanie prac jako niedopuszczalne. Jest ciekaw " jak z tego wybrną ".

Offline stryjek998

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwiec 2021, 08:58:29 »
Witam . Też swojego czasu miałem naprawiany przód w swoim Hyundaiu ix35 .Prace były wykonywane ASO Margo w Gdańsku. Przy odbiorze (brak czasu z mojej strony )powiedziałem ,że przyjadę reklamować usługę i proszę wyznaczyć mi termin na poprawę . Po tygodniu otrzymałem telefon ,że mogę podstawić autko i prace zostaną wykonane na miejscu . Miałem to szczęście ,że już był kierownik blacharni(urlop) i serdecznie mnie przeprosił i powiedział ,że jakby był wtedy to by takiego bubla ne wypuścił . Miałem wymieniany przedni zderzak i widziałem kątem oka jak niosą do mojego nowy zderzak . Okazało się ,żę przy naprawie nie wymienili ślizgów i zamontowali popękane . Od nowego założyli nowe i ładnie wszystko jest spasowane tak jak powinno być  w autku przed kolizją . W ramach przeprosin czapeczkę i kilka gadzetów otrzymałem .

Offline mercator2020

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Czerwiec 2021, 09:11:05 »
Również jetem umówiony na spotkanie z kierownikiem blacharni. Poprawę będę wykonywał po 15 lipca jak wrócę z Chorwacji. Napisze jak  przebiegło spotkanie  z kierownikiem. Dziękuję za  reakcję.

Offline mag

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Czerwiec 2021, 00:20:56 »
Moja I30 też miała przygodę lakierniczo blacharską, ktoś przetarł mi zderzak i wgniótł tylne nadkole, sprawca nieznany, robione z AC, 3 tygodnie czekania na termin oględzin, 4 miesiące czekania na wolny termin w lakierni ASO, a kilka dni po odbiorze odkryłem, że jest uszkodzony lakier od strony klapy bagażnika, trochę nad światłami. Do zdjęcia zderzaka podważali sobie lampy śrubokrętem. Reklamacja w ASO uznana od ręki, zrobili zaprawki na miejscu.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Czerwiec 2021, 05:39:52 »
I to jest przykry standard w niejednym aso. Miałem robione auto (z OC sprawcy), w którym też śrubokrętem podważano boczek drzwi po całym obwodzie (zostały na nim ślady), a miał on specjalne otwory do tego. Jest to przecież w instrukcji serwisowej, ale po co czytać i stosować?

A po kilku miesiącach od drzwi odkleiło się wygłuszenie, które było tak słabej jakości, że stwardniało i porysowało szybę. "Jakość" aso.

Offline mercator2020

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Czerwiec 2021, 09:55:13 »
W dniu wczorajszym byłem na oględzinach w ASO. Był Pan DORADCA Klienta  oraz w pewnym chyba ze 3 Panów z zewnętrznej firmy, która wykonuje prace - blacharskie lub i lakiernicze. Oczywiście wszyscy bagatelizują temat itd. lecz zgodzili się "zbiorowo" poprawić część zgłoszonych zastrzeżeń. Stwierdzili, że zacieku na klapie w okolicach lampy oświetlenia tablicy rej. nie usuną bo nie ma dostępu lub " przecież nie będziemy kładli szpachli bo Panu odleci", również nie będą poprawiać malowań miejsc zgrzewanych " bo fabryczne malowanie tych miejsc również jest niezbyt ładne" ( faktycznie tak jest, lecz to co zrobiła firma jest jeszcze brzydsze ), ponadto malowany zderzak ma delikatną strukturę skórki pomarańcza z lewej strony większą, natomiast klapa nie ma takiej struktury ( przynajmniej ja nie widzę ). Zwróciłem uwagę, otrzymałem odpowiedź tak ma być , wg firmy ważny jest kolor... Przynajmniej bez wielkiego gadania spasują klapę i usuną kurzawki...
Nadmieniam We wcześniejszych postach nie wskazałem wszystkich skaz na lakierze.
Zobaczymy jak to wyjdzie dziś mam się umówic na termin wykonania poprawek, ja celuje na 19 lipca...
Oczywiście Pan DORADCA z ASO powiedził, że nie otrzymam samochodu zastępczego na czas naprawy (jakieś dwa dni ). Jestem w stanie to przeżyć, lecz niesmak pozostaje.
Natomiast plus dla firmy szybko się zebrali na oględziny pomyliłem termin oględzin. Miały byc podobno za dwa dni.

Co doradzacie w tym temacie? Na razie niech robią zobaczymy co wyjdzie.
Jestem Lokalnym przewodnikiem Google  mam blisko 500 pkt, plakietki itd. Może wystawić im delikatnego negatywa ? Wspomnieć, że dołączę zdjęcia ich prac. ASO śledzi te opinie widziałem ich szybkie odpowiedzi, również na moją wcześniejszą  w miarę dobrą opinię. Zawsze mogą ją zmienić, i  podbić jej oglądalność....
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2021, 10:08:15 przez mercator2020 »

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Czerwiec 2021, 21:05:01 »
Tak myślałem, jak będziesz coś chciał ugrać to tak jak pisałem wcześniej. Jakbyś to Ty płacił to wystawili by Ci rachunek  żeby słonia powalił na kolana, a tak jak oni ponoszą koszty za spartolenie to już nie bardzo, upierdliwy klient niech zabiera sobie samochód i tyle. Typowy schemat przyszło kilku ludzi, którzy grają w tej samej lidze a Ty jesteś sam.  To co Ty widzisz jako partactwo to ono powiedzą ładnie wyszło super itp. tak się zachowują serwisy bez względu na markę. Jak kupujesz nowy samochód to sprzedawca zachwala i zachwala jeżeli powiesz coś złego o danym modelu to on nie słyszał i z pewnością nieprawda. Będzie Pan miał gwarancję to serwis usunie zaraz problem, a rzeczywistość inna serwis nie wie jak naprawić samochód albo udają że niewiedzą ponieważ naprawa zbyt droga. Możesz napisać negatywa ich to ani ziębi ani grzeje, jakbyś oddał sprawę do sądu lub przyszedł z prawnikiem i swoim lakiernikiem który im wytknie wszystkie błędy to już inna sprawa. Bo masz dwóch gości jeden zna prawo drugi się zna na robocie i nikt im kitu nie będzie wciskał.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Czerwiec 2021, 21:56:55 »
Najlepsze, że biora gruba kase za naprawę jako ASO a maluje jakiś podwykonawca. No i oczywiście spychologia jak coś jest nie tak bo za poprawki nikt im nie zapłaci a kłopot wielki. Tu nie ma co się dziwić, że oni nie widzą wad malowania a na "odwal się" zrobią minimum byle klient pojechał.

Offline mercator2020

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Czerwiec 2021, 12:04:17 »
Dziekuje za zainteresowanie  :D , odpowiedzi, wsparcie moralne i wskazówki. Przewiduję, że bedzie draka przy odbiorze samochodu postaram się być z konsultantem. Niestety bedzie musiał byc to raczej inny niż ten który grzecznościowo i zdalnie przeprowadził oględziny.  Chłop nie bedzie jechał 60 km żeby ich wyprostować. Zapewne nic nie zrobią z "Skórka pomarańczy na lakierze inaczej zwana jest też efektem mory."
Tak jak pisałem wcześniej malowany zderzak ma również tą skazę. Co ciekawe na również malowanej klapie nie ma takiej wady, oczywiście fachowcy twierdzą, że tak może być i ich interesuje tylko kolor a nie faktura.
Dla rozluźnienia dodam, że na mojej dzielnicy poznałem właściciela takiego samego Hyundai  z identycznym wyposażeniem o miesiąc młodszego, lecz z dużo wiekszym przebiegiem. Spotkaliśmy się w dwa auta  ;D. Szkoda, że nie zrobiłem fotki. Oglądaliśmy oba samochody .Odbyliśmy interesującą rozmowę, Pan potwierdził, moje uwagi w całości co do wykonanych prac. Nie jest fachowcem w zakresie lakiernictwa  lecz użytkownikiem. Wymieniliśmy swoje spotrzenia, uwagi co do codziennej eksploatacji, jak i serwisu w Eltrans. Niestety mój "ziomek z dzielnicy" tak się zraził do Eltrans że jezdzi do Rybnika ( z Opola). Ma tam rodzinę. Ja raczej nie bedę jezdził, może Wrocław? Tam mam okresowe wyjazdy.
Jestem umówimy na poprawę 19.07 na pewno zdam relację.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2021, 12:08:02 przez mercator2020 »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Naprawa blacharska w ASO źle wykonana
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Czerwiec 2021, 14:35:19 »
Właśnie płacąc kupę kasy za naprawę powinno się oczekiwać powrotu samochodu do wyglądu przed naprawy. Ja sam w getize  malowałem maskę, spoiler tylny, błotnik i zderzak ale u mechanika co robi tanio. Za niecałe 800zł nie oczekiwałem cudów i liczyłem się z jakąś fuszerką za tą cenę. Ale od ASO już nawet trzeba wymagać jakości naprawy bo tani nie są. A że płaci ubezpieczyciel to nie zmienia faktu, że powinni przynajmniej zrobić dobrze.