Autor Wątek: [ix35 EL] Będę miał komisyjne badanie zawieszenia przez Hyun  (Przeczytany 26081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix35 EL] Będę miał komisyjne badanie zawieszenia przez Hyun
« dnia: 21 Kwiecień 2012, 14:27:06 »
Po kliku pismach i pomoc serwisu  będę miał, komisyjne badanie zawieszenia. Bo mam dosyć słyszenia że tak ten model ma ix20 że stuka . Jak tak ten model ma to dlaczego Hyundai PL sprzedaje wadliwe samochody jak wszyscy o wszystkim wiedzą. Kłopoty są w ix20 i ix35. Na czas badania dostaje auto zastępcze. Dziwi mnie fakt postawy komisji mam auto odstawić w środę a odebrać ww piątek bo nie wiedza kiedy przyjadą. w piątek odbieram o 12 auto. Czyli będą w czwartek.
Jeśli ktoś chce przyjechać zapraszam ale ja zapraszam , nie wiem jaka będzie postawa serwisu lub importera , ale chce udowodnić że nie tylko moje auto tak ma.
Oto kontakt do serwisu
http://www.autokopexcars.pl/kontakt/
Szef serwisu
Tomasz Gogoła
t.gogola@autokopexcars.pl
tel: 606 310 592, 32 317 36 70

Dlatego piszę tez o Hyundaiu ix35 bo wielu użytkowników forum do mnie pisało

Szkoda że nie mam skanera ale odpowiedz Hyundaia pierwsza była taka że sie zgadzają na Komisyjne badanie zawieszenia i mam dostarczyć,  książkę serwisową, moją opinie od mego rzeczoznawcy bo chcą sie zapoznać z nią i najważniejszy punkt wszystkie dokumenty i pisma które wysłałem prasie.
Czekam jeszcze na druga odpowiedz

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
Pisma do prasy w razie pisania sprostowania.. Może taki jest powód.
Ale widac że Hyundai Polska zaczyna sie w końcu interesowac sprawą, a to już dużo, pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy  :-P

Powodzenia, daj znac jak poszlo

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
Jestem ciekaw co powiedzą pewnie okaże sie że wszytko jest OKI lub tak ten model ma .
Czy będą chcieli zemną rozmawiać ( bo ja jestem chętny na konkretną rozmowę zanim oddam sprawę do sadu ) czy po prostu wszytko u tajnią.
Uważam że każdy z was kto ma kłopoty  z nowym samochodem po winy zgłosić się do serwisu  i żeby mu dali na piśmie że tak ten model ma, żę niech serwis  wezwie komisje Hyundaia PL  a wy napiszcie list oficjalny z potwierdzeniem odbioru, z prośbą  o komisyjne badanie samochodu.

Bo na razie Hyundai w Polsce jest kojarzony z kiepskim zawieszeniem

[ Dodano: 2012-04-24, 20:44 ]
Gdy stwierdzi się niezgodność przed upływem 6 miesięcy od sprzedaży samochodu , domniemuje się, że wada istniała w chwili wydania samochodu. Jeżeli niezgodność pojawia się po 6 miesiącach klient musi udowodnić, że istaniała ona w chwili odbioru pojazdu z salonu.
Ja mam że  w dniu odbioru zgłaszam o tym


W przypadku napraw gwarancyjnych nie ma żadnego ustawowego 14-dniowego terminu na naprawę. Jeśli same warunki gwarancji nie określają maksymalnego terminu naprawy to nawet jeśli naprawa trwa 30 dni to do gwaranta nie da się kierować żadnych roszczeń.

Proszę wystosować wezwanie następującej treści:

W związku z licznymi awariami pojazdu marki ............... nr VIN ..............., zakupionego w dniu ................ w oparciu o art. 8 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej wzywam do wymiany pojazdu na nowy, wolny od wad.

Od dnia zakupu pojazd przebywa w serwisie łącznie .......... dni. W mojej ocenie serwis nie potrafi doprowadzić pojazdu do stanu zgodnego z umową. Dalsze oczekiwanie na naprawę pojazdu jest dla mnie wyjątkowo uciążliwe, bowiem ............................................
W tej sytuacji oczekuję na niezwłoczną wymianę samochodu na nowy, wolny od wad. W przypadku odmowy spełnienia mojego roszczenia zmuszona będę skierować sprawę na drogę postępowania sądowego.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix35] Hyundai Motor Poland odwalała Komisyjne badanie Dlacz
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwiecień 2012, 09:41:17 »
Auto stoi od wczoraj w serwisie wyznaczonym przez Hyundai Motor Poland ,  i dziś kierownik serwisu dostał odpowiedz że klient nie chce podstawić samochodu ,czyli zwalili mannie sprawę .Po tym już kieruje sprawę do sadu

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
Masz chłopie cierpliwość do tych wszystkich chamskich podejść ze strony serwisu... :cry:

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
To nie jest wina serwisu tylko importera który sprawe olał. Nie rozumiem postępowania Hyundai Motor Poland .Ja chce tylko naprawy samochodu. Ale w takim układzie zostaje mi pisania o wymiane samochodu wolnego od wad.

Co do serwisów to naprawde chcieli mi pomóc. Tak mam cierpliwość , kazdy z nas powinienen walczyć o swoje  do upadłego bo importer liczy na to że oleje sie sprawę . Ja jestem za pozwem grupowym modelów ix20 ix35 . Czekam na propzycje.

Gringo

  • Gość
Czyli mignęli się...olali sprawę? :shock:  :evil:
Nie będziesz miał badania komisyjnego?

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
W kurza mnie to że Hyundai motor Poland że ma tak długą zwłokę z odpowiedzią na listy . Jestem wręcz w k.... oto że dostarczyłem im auto z godnie z warunkami zaproponowanymi przez nich  a oni olali sprawę. Cholemia sie bardzo spotkać osobiście z ta komisja i pogadać w 4 oczy niz pisać pisma. Bo mi sie bardzo dobrze moim autem jeździ ale stuki są meczące ( upierdliwe ) ale jak tak postawili sprawę na ostrzy noża , to nie mam wyjścia już
Czekam na oficjalne pismo od Hyundaia , czas powiadomić media. Powiem tak co mi prawnik powiedział:

-Jeśli nie nie usuną  10 maja usterki to żądamy wymiany samochodu z tytułu gwarancji . I powiedziano mi że na 100% dostanę auto  to co oni wyprawiają
- Zwrot kosztów za geometrie którą musiałem zapłacić.
- Gdzie kolwiek zobaczycie  reklamę http://www.hyundai.pl/Uslugi/5_Year_Triple_Care/ caly pojazd jest objęty gwarancją. w dniu podpisania umowy ( zakupu ) w prowadzono mnie w błąd. Czyli caly samochód jest objęty gwarancją nawet zawieszenie i elementy zużywające się.
- I będę żądał przeprosin w gazecie na cała stronę że sprzedali mi auto uszkodzone. Sprzedaż spanie od razu .

w kurzony jestem oto że importer traktuje mnie jak śmiecia, nie mowie o serwisach bo chciano mi bardzo pomóc, może coś tu da TVN TURBO , może będą szybsi niz importer do 10 maja.

radark

  • Gość
poczytaj sobie fora innych marek np toyoty, mazdy wv tam tez coś im stuka w zawieszeniu i też są wnerwieni, mi tam nic nie stuka i pierwsze słyszę aby w tak dobrym aucie jakim jest ix35 cos stukało, moze to stukanie to jakaś choroba?

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
Cytat: "lukasz.zst"
W kurza mnie to


Cytat: "lukasz.zst"
w kurzony jestem oto


Sam pisałeś te pisma to HMP?
Sorry, ale trudno Cię poważnie traktować.


Cytat: "lukasz.zst"
 Czyli caly samochód jest objęty gwarancją nawet zawieszenie i elementy zużywające się.


A jak wyobrażasz sobie realizację takiej gwarancji?
Wymienią Ci stare stukające zawieszenie na stare niestukające?


Hyundaje to raczej tańsze auta na rynku (a i20 w niskiej wersji to chyba drugi najtańszy model w ofercie), z pewnymi niedoskonałościami kontrukcji lub faktem, że do kontrukcji nie użyto komponentów najwyższej klasy, należy się pogodzić.
Trzeba jeździć, cieszyć się z jazdy, podziwiać widoki.
S.

ramba

  • Gość
[ix35 EL] Będę miał komisyjne badanie zawieszenia przez Hyundai PL.Jest ktoś chę
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Kwiecień 2012, 13:45:46 »
Cytat: "seboc"
Cytat: "lukasz.zst"
W kurza mnie to


Cytat: "lukasz.zst"
w kurzony jestem oto


Sam pisałeś te pisma to HMP?
Sorry, ale trudno Cię poważnie traktować.


Cytat: "lukasz.zst"
 Czyli caly samochód jest objęty gwarancją nawet zawieszenie i elementy zużywające się.


A jak wyobrażasz sobie realizację takiej gwarancji?
Wymienią Ci stare stukające zawieszenie na stare niestukające?


Hyundaje to raczej tańsze auta na rynku (a i20 w niskiej wersji to chyba drugi najtańszy model w ofercie), z pewnymi niedoskonałościami kontrukcji lub faktem, że do kontrukcji nie użyto komponentów najwyższej klasy, należy się pogodzić.
Trzeba jeździć, cieszyć się z jazdy, podziwiać widoki.
S.


Kolego nie badz taki madry.
wejdz sobie na forum hyundaia w niemczech i zobacz sobie ile modeli ix20 i ix35 ma kłopoty z zawieszeniem i nie tylko w niemczech ale w całej europie
Kolego lukasz.zst ma hyundaia ix20 a nie indyjskiego i20.

Popieram lukasz.zst poniewaz ma siłe na walkę z importeme Hundai Poland
Oj jest wiele samochodów co ma kłopoty z zawieszeniem w ix35 ix20.
I jakos serwisy sobie nie potrafia z tym problemem poradzić , twierdza że tak ten model ma.
Sam mam kłopoty z zawieszeniem w ix35 ale sie podałem i czekam tylko co zrobi lukasz.zst jaką podejmie batalie z importerem w sądzie . Pewnie wielu pujdzi za nim.

Pytałem sie swego prawnika wygrasz z 5 letnia gwarancja w sądzie.
Ale to wszytko potrzebuje czasu.

Ci co piszą brenie że im nie stuka niech sie lepiej zamkną.
Na 100% jest tu na forum importer , bo dowiedziałem sie o tym forum z serwisu tzn że jest tu paru gosci którzy robia zamieszanie, że im nie stuka itd że wszytko gra

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] Będę miał komisyjne badanie zawieszenia przez Hyundai PL.Jest ktoś chę
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Kwiecień 2012, 20:29:24 »
Cytat: "ramba"
Ci co piszą brenie że im nie stuka niech sie lepiej zamkną.
Na 100% jest tu na forum importer , bo dowiedziałem sie o tym forum z serwisu tzn że jest tu paru gosci którzy robia zamieszanie, że im nie stuka itd że wszytko gra

Czyżby radark ? :roll: :-P

radark

  • Gość
[ix35 EL] Będę miał komisyjne badanie zawieszenia przez Hyundai PL.Jest ktoś chę
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Kwiecień 2012, 21:13:02 »
to rozumiem ze wszystkim ma stukac i ci co im nie stuka won z forum bo to szpiedzy hjundajowi

radzę poczytać o autach tzw markowych

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?t=41044

http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=80.0;prev_next=next

najlepiej kup se chłopie lexusa i bedziesz miał problem z głowy jak Cię nie stać to weź na raty, za te pieniadze nie oczekuj ideału bo takowego nie ma

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[ix35 EL] Będę miał komisyjne badanie zawieszenia przez Hyundai PL.Jest ktoś chę
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Kwiecień 2012, 22:18:17 »
Cytat: "ramba"

Kolego lukasz.zst ma hyundaia ix20 a nie indyjskiego i20.

Popieram lukasz.zst poniewaz ma siłe na walkę z importeme Hundai Poland


Co do modelu - faktycznie, pomyliłem się.
Jednak niewiele to zmienia, ix20 to żadne cudo.

Próbowałem też zwrócić uwagę, że lukasz.zst posługuje się językiem polskim w sposób skandaliczny. Stąd też nabyłem przypuszczenie, że u osób czytających jego pisma budzi zdumienie a wiedza ogólna i techniczna pewnie reprezentuje tez sam poziom co umiejętność pisania po polsku.
Nie jest moją intencją nikogo obrażać. Sądzę jednak, że czasem coś słuchać, bo musi być słuchać i szarpanie się z importerem / producentem nie ma podstaw.
S.

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] Będę miał komisyjne badanie zawieszenia przez Hyundai PL.Jest ktoś chę
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Kwiecień 2012, 01:29:13 »
Cytat: "radark"
to rozumiem ze wszystkim ma stukac i ci co im nie stuka won z forum bo to szpiedzy hjundajowi
Spokojnie - to żarcik taki (o czym świadczą emotikonki) bo tak zachwalasz ix35 - żadnych stuków, cisza w drodze itp.

Cytat: "radark"
radzę poczytać o autach tzw markowych
Czytam, czytam. A te przykłady akurat nietrafione, bo np. dotyczą auta z 1999 - wątek z 2009 czyli auto 10-cio letnie. Tutaj piszemy o stukach w autach mających ledwie pół roku, a czasem mniej. Gdyby w moim stuki pojawiły się po 4-5 latach to byłbym to w stanie zrozumieć - zużycie eksploatacyjne, a tak...
I jak widać wiele osób ma z tym do czynienia  - w nowym samochodzie :-/

Cytat: "radark"
najlepiej kup se chłopie lexusa i bedziesz miał problem z głowy jak Cię nie stać to weź na raty, za te pieniadze nie oczekuj ideału bo takowego nie ma
No jak widać są ideały - np. Twój egzemplarz ;-) Więc każdy chce dążyć do takiego ideału ze swoim ix35 ;-)
Z markowym Lexem też nie wiadomo jak by było... może kiedyś spróbuję  :-P

PEACE  :->