Autor Wątek: [Santa Fe SM] Drgania karoserii  (Przeczytany 5883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pumek1976

  • Gość
[Santa Fe SM] Drgania karoserii
« dnia: 20 Kwiecień 2012, 11:31:33 »
Witam, wiem że temat był opisywany już wcześniej na forum, lecz o ile sobie dobrze przypominam, nikt nic konkretnego nie napisał. Mój problem objawia sie "klekotaniem" jakiegoś elementu ale jedynie w momencie zatrzymania samochodu np. na swiatlach stop. Posiadam automatyczna skrzynie biegow i klekotanie wystepuje jedynie w położeniach D i R na rozgrzanym silniku. Widoczny jest też wówczas spadek obrotów silnika.
Przypominam sobie tematy gdzie forumowicze pisali o swoich objawach ( typowane były poduszki silnika, skrzyni, zanieczyszczenie sitaki czy filtra przy zbiorniku z paliwem, czy też czujnik temperatury ).
Moja prośba do wszystkich forumowiczów proszę o konkretny sposób rozwiązania Waszych problemów oparty na doświadczeniach własnych. Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi
Ps. Problemu drganie i klekotania nie ma przy obrotach od 1000 w góre

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
Re: Drgania karoserii
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Kwiecień 2012, 14:01:45 »
Cytat: "pumek1976"

Ps. Problemu drganie i klekotania nie ma przy obrotach od 1000 w góre


Klekocze zawsze, czy np. przy włączonej klimie czy jakimś innym urządzeniu?

pumek1976

  • Gość
[Santa Fe SM] Drgania karoserii
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwiecień 2012, 19:14:51 »
Nie ma znaczenia czy na klimie czy nie, te tzw klekotanie porownalbym do odglosu dziurawego i latajacego tlumika ( metaliczny dzwięk ). Oczywiście tłumik sprawdzony, cały i sprawny.

pol29

  • Gość
[Santa Fe SM] Drgania karoserii
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwiecień 2012, 19:48:49 »
Sprawdz jeszcze katalizator czy przypadkiem wkład nie jest oberwany

pumek1976

  • Gość
[Santa Fe SM] Drgania karoserii
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Kwiecień 2012, 21:12:44 »
Problem rozwiazany. Umarlo koło pasowe alternatora :) Po wymianie samochod pracuje idealnie, nie ma drgan i klekotanie ustalo. Dziekuje wszystkim za porady, pozdrawiam i do zobaczenia na drodze

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] Drgania karoserii
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwiecień 2012, 15:40:27 »
Ile naprawa Cię wyniosła? Wymieniałeś samo kółko pasowe, czy razem z paskiem itp.?

pumek1976

  • Gość
[Santa Fe SM] Drgania karoserii
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Kwiecień 2012, 19:57:22 »
Kupiłem samo kólko, po rabatach okolo 100zł plus wymiana połaczona z wymianą sworznia wahacza 150zł. Generalnie dostep do alternatora jest trochę kulawy ( trudno dostepne śruby mocujące ), ale mechanik poradził sobie.
Paska nie wymienialem