Autor Wątek: radio cd błąd mechanizmu  (Przeczytany 1364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rakso83

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
radio cd błąd mechanizmu
« dnia: 26 Marzec 2021, 17:23:50 »
witam serdecznie, jakiś czas temu płyta utknęła w napędzie i nie chciała wyjść a radio wywalało co chwilę błąd mechanizmu. problem z uwięzioną płytą połowicznie rozwiązany tzn płyta została wydostana na zewnątrz. nie rozwiązało to jednak błędu mechanizmu który co chwilę o sobie przypomina. pytanie następujące czy jak zamówię używany unit z allegro czy można go podmienić bez żadnego problemu??

Offline clansman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: radio cd błąd mechanizmu
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpień 2021, 22:19:46 »
Miałem ten sam problemy. Kupiłem nowy napęd CD wymieniłem i wszystko działa idealnie.

Offline rakso83

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: radio cd błąd mechanizmu
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpień 2021, 16:37:43 »
mały update. z racji że nie mogłem znaleźć odpowiedniego napędu a jego cena na aliexpress to jakies 30f/150zł. postanowiłem wykręcić radio i odpiąc napęd od płyty głównej. radio bez napędu tez działa, więc jeśli nie chcemy denerwujacego komunikatu ciągle widzieć polecam taki zabieg. ostatecznie udało mi się dostać napęd i wszystko dzziała jak należy. przy demontażu zauważyłem że napęd,panel dotykowy oraz body można wymianieć naprzemiennie więc jeśli potrzebujecie napęd a jest do kupienia unit z uszkodzonym wyświetlaczem w dobrej cenie, polecam brać i wymieniać.