Autor Wątek: [Getz] Centralny zamek  (Przeczytany 1246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kakare

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Centralny zamek
« dnia: 23 Marzec 2021, 10:47:45 »
Witam serdecznie Forumowiczów jako że jest to mój pierwszy post.

Zakupiłem kilka dni temu Getza żonie jako pierwszy samochód bo na dniach zdaje prawo jazdy.
Borykam się z problemem centralnego zamka, jak siedzę w środku z włączonym zapłonem i bawię się ryglami centralny zamyka wszystkie drzwi ale jak już klikam pilotem na zewnątrz czy próbuje zamknąć kluczem centralny nawet nie drgnie :-(
Gdzie szukać przyczyny ? Przycisk mam w kluczyku.

Drugim problemem jest dziwny zapach jak by gorącego silnika przy  włączeniu obiegu zewnętrznego, na wewnętrznym nic się nie dzieje, grzeje i nic nie śmierdzi z kratek.

Offline Kakare

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Centralny zamek
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec 2021, 19:11:16 »
To może chociaż gdzie znajdę centralkę zamka ?

Offline maniek87

  • phpBB HKP
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Centralny zamek
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marzec 2021, 22:54:48 »
Dobrze rozumiem, że jak zamykasz z kluczyka (przekręcając wkładkę) to również nie działa?
Gdyby się tak działo tyl przyciskając "pilot" to podejrzewałbym uszkodzenie nadajnika (np rozkodowanie pilota), kwestia czy masz drugi kluczyk żeby sprawdzić czy działa. Pierwszą rzeczą jaką bym zrobił to wymiana baterii w obu pilotach/kluczykach. Koszt niski a świeża bateria zawsze in plus.
Może również być uszkodzony odbiornik w centralce w aucie, ale najpierw sprawdziłbym piloty.

Jeśli chodzi o wkładkę w drzwiach to może być uszkodzona (np ułamany języczek) miałem tak kiedyś w jednym aucie, a usterki po prostu się zbiegły w czasie lub zostały zatajone przez sprzedawcę.

Jeśli się nie mylę fabryczne sterowanie centralnym zamkiem jest realizowane przez moduł ETACS (czyli mogą Cię interesować schematy 1 i 2), nie wiem gdzie się dokładnie znajduje, ale na pewno pod deską rozdzielczą/konsolą.

Co mogę to załączam.
Powodzenia



Offline Kakare

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Centralny zamek
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Marzec 2021, 16:08:50 »
Tak, przekręcając kluczykiem wkładkę z obu stron nie działa.
Baterie w pilocie wymienione na nowe, posiadam tylko 1 sztukę czyli kluczyk z przyciskiem.
Dzięki za zainteresowanie.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Centralny zamek
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Marzec 2021, 19:02:38 »
Zdejmij boczek drzwi i pociągnij za rygiel ręką. Może siłownik master nie działa i nie wysyła sygnału do wszystkich drzwi bo on tym rządzi.

Offline Kakare

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Centralny zamek
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Kwiecień 2021, 11:42:03 »
Zdjąłem boczek, ruszając ręką nic sie nie dzieje ale jak już włączam znowu zapłon ruszając ręcznie siłownik pracuje poprawnie. Nigdzie nie mogę znaleźć takiego siłownika, może w nim jest wszystko pogrzebane ?
Chyba będę musiał szukać elektryka :-(
Wiadomo gdzie znajdę centralkę? Może na niej jest jakiś fizyczny włącznik, gdzieś wyczytałem ?
Zgłupiałem już.