Autor Wątek: Pęknięty kolektor i spaliny  (Przeczytany 873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robertopolo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Pęknięty kolektor i spaliny
« dnia: 19 Marzec 2021, 17:36:21 »
Witam. Szukałem i nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy pęknięty kolektor wydechowy może mieć wpływ na wysokie CO w spalinach. Dziś dostałem negatyw na przeglądzie bo ponoć 7 krotnie przekroczone CO w spalinach.  Gdzie szukać rozwiązania? Mam tylko tydzień na zrobienie tego.

Offline Robertopolo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Pęknięty kolektor i spaliny
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Marzec 2021, 18:08:23 »
Zapomniałem dodać że żadnych błędów nie ma. I silnik raczej normalnie chodzi. Tylko trochę więcej spalin z rury wydobywa się kolor raczej biały.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Pęknięty kolektor i spaliny
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Marzec 2021, 18:17:48 »
Tak głośno myślę jeżeli część spalin wydostaje się nieszczelnością w kolektorze to na sondzie pewnie następują przekłamania co do spalin powinny być ubogie, a co za tym idzie pewnie komputer zwiększa dawkę paliwa. Norma przekroczona na benzynie i gazie tak samo. Jaki przebieg i czy Ci nie pali więcej niż powinien, a oleju nie przepala. Miałem kiedyś Fiacika i też przekraczał normę jak ściągnąłem przewód z odmy było super silnik miał już przedmuchy ale pracował równiutko cichutko no niby wszystko ok. było tylko ta ekologia do d..

Offline Robertopolo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Pęknięty kolektor i spaliny
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Marzec 2021, 18:48:36 »
Na gazie trochę lepiej jest. Spalania dużego nie mam aktualnie wychodzi około 10,5 LPG  w cyklu mieszanym benzyny nie sprawdzałem.  Przebieg niby koło 260 tys. Ciekawe czy jag bym odpiol sondę to by lepiej pokazało spaliny.

Offline Robertopolo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Pęknięty kolektor i spaliny
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Marzec 2021, 16:48:42 »
Dziś wymieniłem świece i filtr powietrza przy okazji reset kompa. Jakby lekko mniej  dymi . Ciśnienie sprawdzałem i jest 11,5  11  12  12  . Czy jest się czego czepiać?  Chyba będę musiał po kolei wymieniał. Zacznę od kolektora potem sonda itd.  aż zrobię go.

Offline Robertopolo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Pęknięty kolektor i spaliny
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Marzec 2021, 09:59:13 »
Zastanawiam się czy czasem to wszystko nie zaczęło się dziać jak wymieniłem rozrząd. Wtedy przestawiłem względem poprzedniego ustawienia o jeden ząb. W innym temacie to opisywałem.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Pęknięty kolektor i spaliny
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Marzec 2021, 21:32:50 »
Dlaczego przestawiłeś rozrząd, źle był ustawiony?, teraz na takim ustawieniu dobrze się zbiera ciągnie do końca jak wciskasz gaz. Wspomnianym Fiaciku miałem przestawiony rozrząd o 1 zęba zbierał się nawet dosyć dobrze ale na pedał gazu reagował tak do ok. 4500 obr. potem nic nie dawało wciskanie  gazu do podłogi, no i trochę więcej palił ale tragedii nie było.

Offline Robertopolo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Pęknięty kolektor i spaliny
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Marzec 2021, 06:19:47 »
Tak mi się wydaje, że był źle ustawiony. Nie zgadzały się punkty na walkach. By dobrze ustawić musiałem kombinować bo odbijały walki na sprężynach i blokowałem. Teraz jest niebo lepiej. 
A przy okazji wymiana świec, filtra i reset kompa poprawiły mi spaliny już jest ok.  Przegląd zaliczony.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Pęknięty kolektor i spaliny
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Marzec 2021, 20:32:28 »
Nie ma jak samemu naprawić samochód pozdrawiam.