Autor Wątek: [ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?  (Przeczytany 18700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agland

  • Gość
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« dnia: 19 Kwiecień 2012, 11:48:39 »
Witam,
Jutro odbieram swojego ix-a. Będąc w salonie zastanawiałem się czy nie dokupić sobie listew bocznych dedykowanych do tego modelu. Listwy są montowana na wysokości przetłoczenia drzwi przednich i tylnych. Jak przymierzyłem te listwy do samochodu w salonie to okazało się, że są tak zbudowane, że po przyklejeniu to one są najbardziej wystającym elementem drzwi na odcinku gdzie może dojść do kontaktu z drzwiami innego pojazdu na parkingu. Niestety nie robiłem próby "na sucho" stawiając obok inny samochód i przymierzając otwarte drzwi.
Czy według Was jest sens montażu takich listew czy lepiej temat sobie odpuścić. A może ktoś z szanownych forumowiczów ma takie listwy zamontowane. Proszę o opinie.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwiecień 2012, 12:19:07 »
Były opisy i zdjęcia tych listew o których piszesz na starym forum. Ładnie to wygląda i montaż ma sens. Tylko temat był szerszy bo poddawał możliwość porysowania drzwi pod listwami w przypadku ich zdjęcia w terminie późniejszym...... :shock:  :mrgreen:

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Kwiecień 2012, 13:42:18 »
wszystko zależy od koloru, na pewno czarne listwy na biały aucie wyglądają całkiem całkiem, ale odwrotnie już nie jest wcale ciekawie ... osobiście wziąłem orurowanie, rurka z przodu ochroni przed nieprzyzwoicie wysokimi krawężnikami (wiem, że mam wysokie zawieszenie, ale wiem też jaka mają fantazje ludzie układający krawężniki), stopnie boczne co prawda nie uchronię drzwi bo są montowane do progu, a drzwi są wypukłe, ale zawsze to coś, a tylni czujnik parkowania ostrzeże przed porysowanie tyłu.

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Kwiecień 2012, 13:45:34 »
jeśli istnieje ryzyko uszkodzenia tj. często musisz gdzieś drzwiami oprzeć przy wsiadaniu to tak. Bo przed innym samochodami to niekoniecznie gdyż nie wiesz co zaparkuje obok i gdzie jego drzwi "trafiają" bo może nie zgrać się z Twoją listwą.
Bardziej listwa ochronna jest dla ciebie.

agland

  • Gość
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Kwiecień 2012, 14:09:07 »
W sumie to jak ktoś otworzy przednie drwi to powinny oprzeć się na listwie, z tylnymi jak mają wycięcie na nadkole to i tak żadne listwy nie pomogą (tak mi się wydaje). Samochód będzie czarny i do tego czarne listwy nie będą rzucać się w oczy. Już sam nie wiem...
Zastanawiam się także jak przyklejone listwy wpłyną na to co pod nimi. Może zbierać się woda, piasek i później korozja. Ciężki temat bo chciało by się jak najlepiej...

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Kwiecień 2012, 14:47:24 »
Kolego, jak masz czarnuch, to chromowane rurki piękniej będą wyglądały niż nawet podświetlane listwy, a tu mój grafit, jeszcze bez rurek

agland

  • Gość
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Kwiecień 2012, 21:31:18 »
Rurki, progi i stopnie odpadają w moim przypadku. Po prostu mi się to nie podoba. Jutro podjadę do dealera i sobie przymierzę obok drugi samochód i okaże się czy faktycznie styk następuje na wysokości tego przetłoczenia na drzwiach, czy też wyżej.

MarekG

  • Gość
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Kwiecień 2012, 22:06:31 »
Ja dostałem listwy boczne w gratisie przy zakupie auta. Nie zależało mi zbytnio na funkcji zabezpieczenia nadwozia przed obiciem ale zwyczajnie podobały mi się gdy przymierzyłem je do samochodu - ot rzecz gustu. Żeby było śmiesznie po zimie zauważyłem, że listwa przyklejona na tylnych lewych drzwiach trochę odstaje, prawdopodobnie panowie w serwisie nie odtłuścili dobrze powierzchni drzwi przed klejeniem i stąd ta ,,niespodzianka" a że nie chciało mi się jeździć z taką bzdurą do serwisu to odkleiłem listwę od drzwi (po odklejeniu nie został żaden ślad na lakierze) zdarłem starą taśmę i po naklejeniu nowej i dokładnym odtłuszczeniu powierzchni przytwierdziłem listwę na nowo.
Co do zbierania się brudu pod listwą, to jeśli jest ona właściwie przyklejona nie ma takiej możliwości żeby coś się pod nią dostało.

agland

  • Gość
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Kwiecień 2012, 22:11:11 »
Cytat: "MarekG"
Ja dostałem listwy boczne w gratisie przy zakupie auta

Może byś wrzucił jakąś fotę poglądową bo może więcej osób chciało by się pochylić nad tematem

canion

  • Gość
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Kwiecień 2012, 11:06:29 »
a wie ktoś może gdzie kupic/zamówić te szerokie listwy które są montowane w wersjach na wschodni rynek? fajnie to wyglada. Dealer nic na ten temat nie wie niestety .

agland

  • Gość
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Kwiecień 2012, 19:38:40 »
Dzisiaj robiłem "doświadczenie" i wyszło, że listwy w żaden sposób nie zabezpieczą przed uderzeniami Aby tak było musiałyby być montowane wyżej. I tak jest bez listew...
Jeśli chodzi o pytanie przedmówcy to dowiedziałem się że te listwy montowane są na kołkach w otworach w drzwiach, przyklejanie nie wchodzi w grę a szkoda bo są ładne

zomol

  • Gość
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Kwiecień 2012, 05:37:06 »
W Krakowie te szerokie listwy montują je na kleju ale cena około 600 zł. Gwarancji nie dają ale ponoć jeszcze nikomu nie odpadły  :-P
Według mnie te szerokie to jedyne sensownie wyglądające listwy i gdybym kupił auto w jasnym kolorze to na pewno bym je zamówił bo na czarnym nie ma sensu bo i tak ich nie widać.
Co do ochrony to w Passacie miałem fabryczne listwy ale pełniły raczej funkcje ozdobne bo drzwi i tak mi poobijali nad i pod listwami  :evil:

canion

  • Gość
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Kwiecień 2012, 09:43:12 »
zomol, Można prosić o namiar gdzie w Krakowie to montują.?

zomol

  • Gość
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Kwiecień 2012, 14:22:09 »
VIAMOT ul. Zakopiańska 288.
Proponowali mi je przy kupnie samochodu bo miałem kupić srebrny ale gdy padło na czarnucha to zrezygnowałem z tych listew  :-P

bleumannis

  • Gość
[ix35 EL] Listwy boczne - warto czy nie?
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Czerwiec 2015, 23:58:10 »
Kupiłem dziś szerokie listwy na drzwi i zastanawiam sie jak je zamontować bo przed liftem nie ma dziur...zdjąłem spinki i zostało mało powierzchni na klej...montował to ktoś?

[ Dodano: 2015-06-24, 16:56 ]
Listwy boczne do modelu przedliftowego zamontowane samodzielnie :)

Kupione na aukcji: http://allegro.pl/hyundai-ix35-listwy-ozdobne-drzwi-i5456662265.html

Do montażu użyłem kleju do szyb: http://allegro.pl/klej-do-wklejania-montazu-listew-samochodowych-24h-i5410000003.html

Wystarczyło usunąć spinki i na ich miejsce umieścić klej do szyb. Najlepiej kleić przy otwartych drzwiach na leżąco wówczas widać czy dochodzą do krawędzi drzwi.