Autor Wątek: accent 1,3 12v 1999r. alternator ładowanie  (Przeczytany 1468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mareksp

  • Gość
accent 1,3 12v 1999r. alternator ładowanie
« dnia: 17 Październik 2008, 18:58:53 »
Witam wszystkich klubowiczów. Rozjaśnia się deska z zegarami i wraca do normalności tak samo światła .Zauważyłem również ciepły jest akumulator i alternator.Jaka przyczyna --regulator napięcia.Proszę o radę normalnie pali , pozdrawiam.

witya

  • Gość
accent 1,3 12v 1999r. alternator ładowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2008, 22:47:36 »
Nie do końca rozumiem co masz na myśli z tym rozjaśnianiem się deski ale na pewno nie jest właściwe, ze akumulator jest zauważalnie ciepły. Pytanie tylko czy ciepły jest w jakimś jednym miejscu, co wskazywałoby na zwarcie jednej z celi czy ciepły jest porostu cały równomiernie. Wtedy zalecałbym jak najszybsze sprawdzenie napięcia ładowania na akumulatorze.

juukii

  • Gość
accent 1,3 12v 1999r. alternator ładowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopad 2008, 18:33:44 »
miałem takie same problemy, tzn. podświetlenie zegarów czasami robiło się jasniejsze, a jak był włączony nawiew to tak jakby samoczynnie dmuchało mocniej, jednocześnioe świeciły się jaśniej żarówki podświetlenia zegarów i dmuchawa dmuchała mocniej.U mnie odczuwało się też wtedy spadek mocy na silniku, tak jakby się sprzegło na chwilkę włączało. Pomogła wymiana regulatora alternatora, jedna ze szczotek już nie pracowała bo zwyczajnie się zużyła. Wymiana kosztowała 70 zł za nowy regulator alternatora + 80 zł robocizna. Dobrze wcześniej sprawdzić czy żarówki podświetlenia zegarów nie obluzowały się, bo u mnie przez to samochód zapalał po 3 sekundach kręcenia, po naprawie zapomniałem o problemie. Pozdrawiam :-) ps. pomagajmy sobie Hyundajowicze :lol: Od dłuższego czasu szukam książki do Accenta, coś w stylu "naprawiam to sam" jeśli ktoś posiada to Proszę o maila. :-)

e-gen

  • Gość
accent 1,3 12v 1999r. alternator ładowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopad 2008, 22:43:04 »
Cytat: "juukii"
sprawdzić czy żarówki podświetlenia zegarów nie obluzowały się, bo u mnie przez to samochód zapalał po 3 sekundach kręcenia, po naprawie zapomniałem o problemie.


w jakim samochodzie spotkałeś się z taką sytuacją?


Cytuj
pomagajmy sobie Hyundajowicze :lol:

słusznie :-)

mareksp

  • Gość
accent 1,3 12v 1999r. alternator ładowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopad 2008, 23:47:39 »
Dzięki za poradę co do ładowania alternatora .Właśnie zrobiłem z usterką.Akumulator się grzał i zarówki się rozjaśniały.Miałeś rację.Ładowanie zamiast 14 to było prawie 17 .Wymieniłem całość szczotki i regulator napięcia bo to jedna całość .Wymieniłem również łożysko i wszystko wporządku. Ja również szukam ksiązki od HUYNDAIA ACCENTA 1,3 12V ,POZDRAWIAM pomagajmy sobie.

foyle

  • Gość
accent 1,3 12v 1999r. alternator ładowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Grudzień 2008, 18:48:42 »
Witam wszystkich :-)
I ja się tu dopiszę , bo miałem identyczny problem :!:
Nim przeczytałem ten post to odstawiłem autko do znajomego mechanika a że on w elektryce jest słaby , to wymontował alternator i regulator i zawiózł do speca od tych rzeczy.
Ten po dokładnym sprawdzeniu , stwierdził że wszystko jest OK , działa jak należy (nie dziwię mu się za bardzo , bo zdarzało się że przejechałem 100km bez skoków napięcia ) i zasugerował sprawdzenie wszystkich mas.
Nic oczywiście nie pomogło ale po przeczytaniu tego postu od razu w ciemno zakupiłem regulator i poprosiłem o jego wymianę . Na razie wszystko wróciło do normy i mam nadzieję że problem rozwiązany.
Widzę że to może być częstsza przypadłość u Accenta bo na forach innych marek sie z tym nie spotkałem . Jak pada regulator to na amen.
Dzięki poprzednikom za porady :-)

Vex

  • Gość
accent 1,3 12v 1999r. alternator ładowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudzień 2008, 19:35:21 »
E tam, w polonezach dzialo sie bardzo podobnie.

Cendra

  • Gość
accent 1,3 12v 1999r. alternator ładowanie
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Grudzień 2008, 20:17:55 »
W Astrach też:P