Autor Wątek: [ix20 JC] Szpilki koła  (Przeczytany 759 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robert_poznan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Szpilki koła
« dnia: 29 Styczeń 2021, 15:18:20 »
Cześć,

Mam pytanie w jaki sposób wymienić szpilki w kole (przód).

Niestety jakiś magik zgwałcił 2 z 5 szpilek nakrętkami o innym gwincie... i boje się odkręcać resztę bo już mogę ich nie wkręcić z powrotem...

Czy wystarczy demontaż tarczy hamulcowej czy trzeba rozbierać także piastę ?


Offline cepcio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
Odp: Szpilki koła
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty 2021, 21:37:06 »
Niestety mi pękła. I trzeba rozbierać całą piastę, ale ja znalazłem inną metodę - można "szlifierką" naciąć z tyłu tarczy blachę zabezpieczającą przed kurzem/brudem, odgiąć kawałek aby wybić szpilkę i wsadzić nowe.

Ryzyko rozwalenia się piasty przy "wyciskaniu" i wciskaniu jej ponowne bardzo duże i koszty znacznie rosną

Offline Obiboc

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Szpilki koła
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marzec 2021, 13:24:42 »
Temat trochę stary, ale i tak się pochwale bo sam robiłem. Nic nie pęknie nie odpadnie. Ściągasz koło ,zacisk. tarcze., z przodu tarczę kotwiczną. Bierzesz młotek, robisz pac szpilka wychodzi ( wcale nie mocno i wychodzi). Wkładanie szpilki , potrzebne coś do zablokowania piasty(  ja użyłem trzonka od młotka) nakrętki M16 2 szt. idealnie M14 ale to mało kto ma. Przekładasz szpilkę, a od strony zewnętrznej nakładasz nakrętki i nakrętką szpilki dokręcasz aż szpilka wejdzie na swoje miejsce do końca. Odkręcasz nakrętkę koła i wsio. Składasz wszystko do kupy i jazda w siną dal. Piasta wytrzyma nie trzeba do tego prasy, przynajmniej u mnie nie było takiej konieczności, wymieniałem w tylnym kole. Nieumiejętnie przykręciłem koło kluczem udarowym i niestety zniszczyłem na jednej gwint szpilce próba odkręcenia dała efekt w postaci ukręconej szpilki.