Autor Wątek: [Getz 2007] Monitoring instalacji gazowej.  (Przeczytany 5783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

toporek

  • Gość
[Getz 2007] Monitoring instalacji gazowej.
« dnia: 16 Kwiecień 2012, 22:45:00 »
Cześć! Od środy jak mam nadzieję się okaże jestem szczęśliwym posiadaczem instalacji gazowej.
Przejechałem już 300 km i zauważyłem znaczący ubytek płynu chłodzącego tj. (od 0,5 cm przed max do poniżej minimum).

Czytałem na różnych forach opinie i jedni piszą, że ubytek jest normalny (płyn ma 2 lata i może przy wyższej temp. gazu odparował badziew?!).

W nowej instalacji już trójnik by popuszczał?

Będę jeszcze sprawdzał poziom płynu i okolicę korka. Auto ma 62000km przebiegu i jest ogólnie suche, poziom oleju nie wzrósł, z tłumika nic nie leci i bąbelków w zbiorniczku nie widać; więc czarnowidztwo uszczelki pod głowicą  wg. mnie odpada.

Wypowiedzcie się proszę czy to normalne zjawisko wg. Was?

Offline marekityle

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Getz 2007] Monitoring instalacji gazowej.
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2012, 23:02:14 »
Dostałeś od gaziarzy nie do końca odpowietrzony reduktor i z stąd najprawdopodobniej ten ubytek płynu, dolać i jeździć, choć jakiś wyciek też możliwy.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Getz 2007] Monitoring instalacji gazowej.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwiecień 2012, 16:44:47 »
Albo elegancko sobie cieknie z trójnika. Mi po 1000km ciekło, dokręcili i nic to nie dało. Dopiero jak się sam zabrałem za to, odkryłem że trójnik trójnikiem ale tak zasyfionego nie widziałem, po prostu założyli węże na usyfione króćce trójnika i leciało...

toporek

  • Gość
[Getz 2007] Monitoring instalacji gazowej.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwiecień 2012, 18:05:01 »
Dzięki za podjęcie tematu ;-)  Byłem u kolegi mechanika, jest sucho ubytek spowodowany nie do końca odpowietrzonym układem.
Uciekło 150ml czyli tyle ile trzeba było dla reduktora 8-)  marekityle słuszna diagnoza:)

Offline marekityle

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Getz 2007] Monitoring instalacji gazowej.
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień 2012, 20:43:17 »
Cytat: "toporek"
słuszna diagnoza:)

znana z autopsji,  Getz nie ma odpowietrzników i przy każdej wymianie płynu tak będzie ;-)
a z ciekawości, trójniki masz metalowe czy plastikowe?