Autor Wątek: [Santa Fe SM] gaśnie jak się zagrzeje ?  (Przeczytany 11257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jurek62

  • Gość
[Santa Fe SM] gaśnie jak się zagrzeje ?
« dnia: 15 Kwiecień 2012, 22:05:32 »
Witam ,mam prośbę ,sanciak szfagra 2crdi gaśnie jak się silnik zagrzeje po paru minutach jak ostygnie zapala i jeździ dobrze do ponownego zagrzania. Nie kopci ma moc co może być przyczyną .Za wszelką pomoc wielkie dzięki . podpiąłem pod kompa nie pokazuje żadnego błędu (nic nie pokazał nawet jak zgasł z podpiętym kompem) :shock:  :?:

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[Santa Fe SM] gaśnie jak się zagrzeje ?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2012, 07:17:51 »
Jeżeli nie pokazuje błędów to mo że byc coś z dodatkowym nieoryginalnym ukł. elektrycznym. Przykładowo alarm, immo. Lub przepala  sie, dotyka masy jakiś kabel sterujący dawką paliwa/regulatorem ciśnienia na listwie.. Bo kiedy auto zgaśnie to nie zdąży pokazac błędu.
To tylko hipoteza, jedź do kogoś kto zna dokładnie ten silnik i przykładowo wie dokładnie jak jest rozwiązany układ zapłonowy itd.
Nie pokazuje błędu komunikacji na którymś z czujników? Bo to też jest istotne, lub zrób test czujników, oczywiście jeśli komputer posiada taką funkcje..

pzdr

ks70

  • Gość
[Santa Fe SM] gaśnie jak się zagrzeje ?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Kwiecień 2012, 11:36:11 »
Czytając inne wątki, podobne objawy pojawiają się przy zanieczyszczonym zaworze EGR.

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
[Santa Fe SM] gaśnie jak się zagrzeje ?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Kwiecień 2012, 12:32:52 »
Albo czujnik położenia wału też daje takie objawy.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] gaśnie jak się zagrzeje ?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Kwiecień 2012, 17:10:39 »
Cytat: "ks70"
Czytając inne wątki, podobne objawy pojawiają się przy zanieczyszczonym zaworze EGR.


Przerabiałem parę dni temu  problem EGR - objawem był spadek mocy i b.mocne kopcenie z rury podczas przegazowania

Trzeba by pokopać w archiwum starego forum, tam był poruszany problem gaśnięcia na ciepłym silniku ale o ile pamiętam to wiązało się z albo z pompą wysokiego ciśnienia albo z regulatorem ciśnienia czy jakoś tak - mogłem coś pokręcić  :lol:

adszymon

  • Gość
[Santa Fe SM] gaśnie jak się zagrzeje ?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwiecień 2012, 08:41:07 »
Witam ,potrzebuje pomocy autko gasnie mi podczas jazdy ,musze poczekac 5minut  zeby go odpalic ,mialem tak wczesniej i mechor ztwierdzil ze dwa wtryski do wymiany zrobil ale jest to samo pomuzcie

Waldemar

  • Gość
[Santa Fe SM] gaśnie jak się zagrzeje ?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Kwiecień 2012, 10:03:22 »
Morze pompa wysokiego ciśnienia lub lub czujnik ciśnienia paliwa na listwie , opisywałem w wcześniejszych postach .U mnie poszło to i to. :oops:

adszymon

  • Gość
[Santa Fe SM] gaśnie jak się zagrzeje ?
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Kwiecień 2012, 10:26:38 »
z tego co pamietam to w listopadzie ten sam mechor uszczelnial mi pompe, kolego a mozliwe ze moze to byc czujnik walu korbowego

gacus2004

  • Gość
[Santa Fe SM] gaśnie jak się zagrzeje ?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Kwiecień 2012, 16:45:41 »
Raczej wygląda to na pompę wtryskową,gdzieś rozszczelniona musi być. W tym przypadku raczej wątpię aby to był zawór EGR. Jeśli to byłby czujnik, zapewne komputer wykazał by jego uszkodzenie.

Offline ferudin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 89
[Santa Fe SM] gaśnie jak się zagrzeje ?
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Kwiecień 2012, 07:39:37 »
Cytat: "gacus2004"
. Jeśli to byłby czujnik, zapewne komputer wykazał by jego uszkodzenie.
Niekoniecznie. Znam taki przypadek co prawda w Suzuki Grand Vitarze, że komputer nie pokazywał żadnych błędów a padnięty był czujnik położenia wału. Objawy były właśnie jak się rozgrzał to gasł i w ogóle nie można było go odpalić dopiero tak po 15 min jak trochę ostygł.

adszymon

  • Gość
[Santa Fe SM] gaśnie jak się zagrzeje ?
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Maj 2012, 09:18:54 »
bylem u mechanika siedzielismy 5 godzin i znalazl przyczyne gasniecia zaworki w pompie wtryskowej  jak narazie jest oki