Autor Wątek: Bezemisyjne radiowozy Hyundai KONA Electric w służbie Policji  (Przeczytany 1241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 736
Bezemisyjne radiowozy Hyundai KONA Electric w służbie Policji
« dnia: 15 Październik 2020, 20:58:42 »

  • Komenda Stołeczna Policji odebrała zamówienie sześciu w pełni elektrycznych modeli Hyundai KONA Electric
  • Oznakowane radiowozy zamówione przez Policję to bezemisyjne Hyundaie KONA Electric z baterią o pojemności 64 kWh i mocy 204 KM
  • Modele przekazane Stołecznej Komendzie Policji w Warszawie będą wykorzystywane do patrolowania ulic Starego Miasta oraz Śródmieścia
  • Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego służba w dzielnicach Warszawy, nie spowoduje hałasu i emisji spalin oraz przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej
Komenda Stołeczna Policji odebrała zamówienie sześciu w pełni elektrycznych modeli Hyundai KONA Electric, rozszerzając swoją flotę o bezemisyjne pojazdy, które niebawem rozpoczną służbę na warszawskich ulicach.

Radiowozy zamówione przez Policję to elektryczne Hyundaie KONA z baterią o pojemności 64 kWh i napędem elektrycznym o mocy 204 KM, który umożliwia osiągnięcie prędkości 100 km/h już w czasie 7,6 sekundy. Kona Electric oferuje zasięg do 484 km (WLTP), a w trybie miejskim nawet do 660 km. Nowe policyjne radiowozy wyposażone są w nowoczesne systemy bezpieczeństwa: System utrzymywania pasa ruchu (LKA), Systemy kontroli zjazdu i podjazdu (DBC i HAC), System monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAW), Asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu z wykrywaniem pieszych (FCA), System monitorowania martwego pola (BCW), Inteligentny tempomat z funkcją Stop&Go, który utrzymuje zadaną prędkość i utrzymuje dystans przed poprzedzającym pojazdem, a w razie konieczności doprowadza do zatrzymania samochodu.


Modele przekazane Stołecznej Komendzie Policji w Warszawie będą wykorzystywane do patrolowania ulic Starego Miasta oraz Śródmieścia. Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego służba w dzielnicach Warszawy, nie spowoduje hałasu i emisji spalin oraz przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej.


W latach 2018-2019, Hyundai dostarczył ponad 1 000 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów do Polskiej Policji. Najpopularniejszym modelem marki Hyundai w policyjnej flocie stanowi model i30 w wersjach Hatchback i Wagon, którego ponad 500 sztuk służy na co dzień w komendach w całym kraju. Funkcjonariusze użytkują także miejski model i20 oraz SUV-y Tucson oraz Kona. Do tego grona dołączyły elektryczne odmiany modelu KONA Electric, których dostawy do Polskiej Policji będą kontynuowane. Do końca października zostaną przekazane kolejne elektryczne modele koreańskiego SUV-a.

Cytat: Grzegorz Sokalski
Cieszymy się, że Policja ponownie wybiera auta naszej marki. Jak dotąd służby mundurowe korzystały z modeli i20, i30, Kona oraz Tucson. Tym razem udało nam się wygrać przetarg na dostawę samochodów elektrycznych, o których jesteśmy przekonani, że doskonale sprawdzą się w codziennej pracy funkcjonariuszy w stolicy. Nie jest to pierwsza dostawa samochodów elektrycznych Hyundai do Administracji Państwowej. Od roku w Krakowie jeździ 47 takich samochodów w Krakowskim Holdingu Komunalnym. Auta doskonale spisują się w codziennej eksploatacji Straży Miejskiej, Muzeum Narodowego, Urzędu Miasta i wielu innych instytucji, użytkujących te pojazdy. Chcielibyśmy, aby modele elektryczne Hyundai były wybierane przez kolejne Instytucje Państwowe i jesteśmy na to przygotowani pod kątem atrakcyjnej oferty oraz dostępności aut.


Od 2019 roku również funkcjonariusze ze Straży Miejskiej Miasta Poznań użytkują model KONA Electric. Jest to pierwszy elektryczny samochód, który trafił do poznańskich funkcjonariuszy. Oznakowany radiowóz Hyundai służy strażnikom miejskim do patrolowania ulic Starego Miasta.

Hyundai Kona Electric to w pełni elektryczny SUV, który oferuje wszystko, czego potrzeba, aby cieszyć się bezemisyjną mobilnością w najlepszym wydaniu. Łącząc przestronność i wygląd eleganckiego SUV-a, oferuje imponujący zasięg. Samochód już w podstawowej wersji został wyposażony w najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy Hyundai SmartSense, dzięki czemu gwarantuje bezpieczeństwo i spokój ducha podczas jazdy. Hyundai KONA Electric charakteryzuje się szybkim ładowaniem, które od 0 do 80% trwa 75 minut przy wykorzystaniu ładowarki prądu stałego. KONA Electric oferuje także różne możliwości ładowania i typy wtyczek, dzięki czemu można wygodnie ładować ją w garażu lub na stacjach szybkiego ładowania.

Źródło: www.hyundai.pl