Autor Wątek: NOWE OPONY ZIMOWE  (Przeczytany 796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZYGIniemce

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 164
NOWE OPONY ZIMOWE
« dnia: 07 Październik 2020, 17:51:40 »
Jakie polecacie zimowe opony

Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: NOWE OPONY ZIMOWE
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Październik 2020, 09:24:49 »
Ja miałem Nokiana WR-D4 i jeździło się całkiem fajnie i cicho. Są opinie, że pękają już po 2-3 latach, ale w moim przypadku tak nie było. a jeździłem 4 sezony. Nie wiem, jakby było dalej, bo kupiłem felgi w innym rozmiarze i musiałem sprzedać.
Z lektury Internetu wiem, że z takiej średniej półki chwalą jeszcze Vredestein Snowtrac. Nie wiem, czy się na nie nie zdecyduję, bo nowych zimówek jeszcze nie kupiłem.

Offline dorsiu

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: NOWE OPONY ZIMOWE
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Październik 2020, 23:20:14 »
Jak ma być na bogato, to bierz coś z trójki Dunlop WinterSport 5, Continental WinterContact lub GoodYear UltraGrip 9, a jak ma być ekonomicznie to Kleber Krisalp HP3,  Fulda KristallControl HP2 czy wspomniane Nokiany.

Offline maniek87

  • phpBB HKP
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: NOWE OPONY ZIMOWE
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Październik 2020, 23:22:24 »
W poprzednim aucie (fabia) zimą jeździłem na Dunlopach Winter response 2 ogólnie opony godne polecenia i jak na zimówki naprawdę ciche, na brak przyczepności również nie narzekałem. Obecnie do hultaja kupiłem polecane przez znajomego Bridgestone blizzak lm005, na razie za krótko je użytkuje, żeby coś więcej opisać poza tym, że nadmiernie nie hałasują.

Offline IIgorionII

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: NOWE OPONY ZIMOWE
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Październik 2020, 14:04:28 »
Zdecydowanie polecam Kleber Krisalp hp3. Niby średnia półka a w top 5 najlepszych na świecie. Standardowe dla Hultaja 195/65/15 91H to opona top1 w rankingach. Polecam z doświadczenia, jeżdżę różnymi autami na różnych gumach. Super na aquaplaning, błoto pośniegowe i śnieg. Na lód mocnych nie ma tylko kolce. Pozdrawiam.