Autor Wątek: [Sonata Y3] Potrzebuję numery oryginalnych części zawieszeni  (Przeczytany 13405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kenczorf

  • Gość
[Sonata Y3] Potrzebuję numery oryginalnych części zawieszeni
« dnia: 13 Kwiecień 2012, 21:05:50 »
Jak w temacie potrzebuje te numerki poniewaz w sklepie nie moga mi namierzyc zamiennikow. Potrzebuje:
os tylna:
sworzen dolnego wachacza, lacznik stabilizatora oraz gumki do objemek mocowania stabilizatora
os przednia:
amortyzatory
laczniki stabilizatora
oslone przegubu zewnetrznego

Offline Monter

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 54
[Sonata Y3] Potrzebuję numery oryginalnych części zawieszenia.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień 2012, 22:18:30 »
cześć. Masz tu stronę z naszmi Soniami a tam wszystko od A do Z.  http://autopartmaster.com/en/?action=catalog_show&cat=hyundai&t_id=5239&id_pic=4190&cod=5541038001. Polecam ja sam z niej korzystałem pare razy . jak chcesz więcej info to na GG 5562335 lub te. 793410102. Liczę że byłem pomocny. Pozdrawiam. :-D

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Sonata Y3] Potrzebuję numery oryginalnych części zawieszenia.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwiecień 2012, 22:41:51 »
Bardzo przydatna strona. Są tam wszystkie Hultaje, mój Gacek też.
Dzieki za udostępnienie. :-D

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Sonata Y3] Potrzebuję numery oryginalnych części zawieszenia.
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwiecień 2012, 23:41:02 »
Najpierw numery:

Oś tylna:
    Sworzeń dolnego wachacza: 54503-38A00
    Łącznik stabilizatora: 55530-38000 (Produkcja do 1 stycznia 2000)
                                   55530-38010 (Produkcja powyżej 1.01.2000)
   Gumki do obejmek mocowania stabilizatora ???
   Chodzi o tuleje drążka ? Jeśli tak to numery:
       55577-38101 (Produkcja od 20 Październik 1998 do 1 Październik 1999)
       55577-38102 (Produkcja powyżej 1 Październik 1999).


   
Oś przednia:
   Amortyzatory: 54611-38500 (Produkcja do 4 Kwietnia 2000)
                         54611-38550 (Produkcja powyżej 4 Kwietnia 2000)



   Łącznik stabilizatora: 54830-38100 (Produkcja do 1 Stycznia 2000)
                                  54830-38110 (Produkcja powyżej 1 Stycznia 2000)



   Osłona przegubu zewnętrznego: Tu ciężko o numer OEM, ale wejdź na:
   http://sklep.intercars.com.pl/?towkod=B4AA51#x
   i kliknij WIĘCEJ i na ZAMIENNIKI. Będziesz miał osłonki.



Jak któraś część nie jest tą o którą Ci chodzi to wskaż na fotkach i powiem Ci numer OEM.
Pozdrawiam.

kenczorf

  • Gość
[Sonata Y3] Potrzebuję numery oryginalnych części zawieszenia.
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwiecień 2012, 11:47:08 »
Cytat: "Złośnik"
Gumki do obejmek mocowania stabilizatora ???
Chodzi o tuleje drążka ?
nie wiem jak sie to profesjonalnie nazywa...wiec powiem tak. Stabilizator przytwierdzony jest do budy za pomoca objemek metalowych, a w nich sa gumy z otworem w ktorym sie on znajduje :)

Dodatkowo zastanawia mnie zdjecie lacznika przedniego. W ASO tez mi pokazali, ze sklada sie z kilku czesci ale na zywo to jest to zwykly, najzwyklejszy lacznik tylko bardzo krociutki....

Nie kojarze rowniez producentow do koreancow. Wiec mam pytanie czy np firma Hyundai widniejaca w katalogu IC to sa oryginalne czesci? Pozniej czy firma OEM jest to oryginal bez pudelka? Podobnoe CTR robi dobrej jakosci zamienniki...prawda to?

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Sonata Y3] Potrzebuję numery oryginalnych części zawieszenia.
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwiecień 2012, 19:32:00 »
Cytat: "kenczorf"
Nie kojarze rowniez producentow do koreancow. Wiec mam pytanie czy np firma Hyundai widniejaca w katalogu IC to sa oryginalne czesci?

TAK. Różnica jest jedynie w opakowaniu. W ASO są sprzedawane części w opakowaniu tak jak na tzw. pierwszy montaż. Jest napisane na pudełku Genuine Parts (oryginalne części). W sprzedaży poza siecią ASO np. w IC te same części masz w opakowaniach na aftermarket. Nie ma napisu Genuine Parts a w zamian masz logo konfekcjonera (pakowacza)- firmę MOBIS. Na rynku części "pierwszo montażowych" nie ujawnia się producenta czy konfekcjonera. Po prostu kupujesz części z logiem marki Hyundai i tyle. W środku masz te same części. Opakowania są również podobne.
Cytat: "kenczorf"
Pozniej czy firma OEM jest to oryginal bez pudelka?

NIE. OEM= Original Equipment Manufacturer (producent oryginalnego wyposażenia). To są często części porównywane z oryginałem bądź nawet te same części ale sprzedawane z logiem konkretnego producenta (w przypadku części do koreańczyków często jest to np. firma PartsMall Korea). Reasumując: możesz ze spokojem sumienia montować (sprawdzone).
Cytat: "kenczorf"
CTR robi dobrej jakosci zamienniki...prawda to?

TAK. CTR jest producentem wysokiej jakości elementów zawieszenia tzw. miękkiego dla koreańczyków. Nie odbiegają niczym od oryginału. Nie należą też do najtańszych.

kenczorf

  • Gość
[Sonata Y3] Potrzebuję numery oryginalnych części zawieszenia.
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Kwiecień 2012, 20:51:56 »
Monter, Złośnik, Zbyszek, dzieki. Dzis zamowilem wszystkie czesci....a w ASO mowili, ze nie dostane zamiennikow  :-P  Wszystko marki OEM.
Jedynie numer od gumek mocujacych staba nie pokazywal nic....wiec zostaly znalezione inaczej  :-)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Sonata Y3] Potrzebuję numery oryginalnych części zawieszenia.
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Kwiecień 2012, 08:38:34 »
Ale takie tuleje masz tutaj np.:
http://www.fox.rzeszow.pl/tulejka-dr-zka-stabilizatora(4,23893,32300).aspx

A to sprawdzona firma i sklep. Kupowałem u nich już wiele części. Wszystko ok.

Offline Monter

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 54
[Sonata Y3] Potrzebuję numery oryginalnych części zawieszenia.
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Kwiecień 2012, 15:02:56 »
Polecam sklep FOX podany przez Złośnika / nie to zebym coś z tego miał  :-D / .Kupowałem u nich prawie wszystko do tylniego zawieszenia/ temat na poprzednim forum/ a teraz kupuję u nich cewkę do swojej Soni /197 zł a w IC 380 / . Oto ich strona na Aledrogo http://moto.allegro.pl/cewka-zaplonowa-hyundai-sonata-santa-fe-trajet-2-4-i2238419364.html .  :-D

kenczorf

  • Gość
[Sonata Y3] Potrzebuję numery oryginalnych części zawieszenia.
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Kwiecień 2012, 16:16:48 »
namiar na ten sklep tez sie przyda w przyszlosci :) a gumki kupilem w IC bo znalezli po katalogu bez numerow po 14pln sztuka :)
Dodam, ze to akurat w ASO jest tansze bo tam wolaja po 7pln za sztuke...mankament jest taki, ze minimalne zamownienie to 5 szt. :P