Autor Wątek: Spadek mocy(gaśnięcie?) przy dużym poborze mocy(włączona klimatyzacja)  (Przeczytany 594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mmajkel91

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Mam taki problem z moim Hyundaiem 1.6 benzyna + LPG, 2008r., od jakiegoś czasu występuje mi taki problem, że przy włączonej klimatyzacji podczas jazdy spada mi moc do 0(tak jakby zgasł ale kontrolki mi się nie świecą, tylko mocy nie ma), muszę wtedy przekręcić kontrolkę i z biegu w trakcie jazdy rusza. Najczęściej dzieje się tak przy nierozgrzanym silniku, w momencie jak dojeżdżam do skrzyżowania i mam niższe obroty(chociaż podczas jednostajnej jazdy też mi gasł). Problemu nie ma na postoju. W momencie kiedy się samochód dogrzeje to już rzadziej występuje problem, ale np. podczas jazdy gdzie przejechałem 50 kilometrów, to 2x mi gaśnie. Byłem u elektryków, ale oni sprawdzali czy są błędy i tyle. Z klimatyzacją odrzucili problem. Nie wiem gdzie dalej się z tym zgłosić, ale problem jest duży, bo już miałem podczas wyprzedzania taką sytuację. Problem występuje zarówno na gazie jak i benzynie. Macie jakieś pomysły?

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
Odp: Spadek mocy(gaśnięcie?) przy dużym poborze mocy(włączona klimatyzacja)
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpień 2020, 20:40:34 »
Mogę coś podpowiedzieć, sprawdź akumulator, cewki,kable

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Odp: Spadek mocy(gaśnięcie?) przy dużym poborze mocy(włączona klimatyzacja)
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Październik 2020, 17:44:51 »
Witam czy udało się dojść do przyczyny? Ja dziś stojąc na światłach zdziwiłem się jak podczas pracy klimatyzacji włączonej niespodziewanie auto mi padło...