Autor Wątek: [Getz] [Getz]Ramiona wycieraczek  (Przeczytany 16055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CormaQes

  • Gość
[Getz]Ramiona wycieraczek
« dnia: 12 Kwiecień 2012, 18:52:08 »
Mam pytanie, kupiłem pióra wycieraczek nowego typu, chyba mówi się na nie "proste" albo "banany". Chciałem stare, ale nie było rozmiaru, więc co mi tam, wziąłem takie. Po założeniu, doszedłem do wniosku, że ramiona wycieraczek okropnie wystają i brzydko to wygląda. W opakowaniu z wycieraczkami dostałem kilka zaczepów, do różnych typów ramion i naszła mnie myśl, czy mógłbym wymienić ramiona na przystosowane do tych nowoczesnych piór? Nie wiem jak się za to zabrać, ma ktoś jakąś wiedzę w tym temacie?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 18:03:13 przez Brt »

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Getz]Ramiona wycieraczek
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Kwiecień 2012, 20:47:55 »
Cytat: "CormaQes"
naszła mnie myśl, czy mógłbym wymienić ramiona na przystosowane do tych nowoczesnych piór? Nie wiem jak się za to zabrać, ma ktoś jakąś wiedzę w tym temacie

Zapomnij. To nie jest problem ramion tylko piór. Zapewne kupiłeś jakieś w markecie za 5 zł. Niestety z reguły w parze z ceną idzie jakość. Zapoznaj się z tym tematem: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1324 tam jest częściowo opisane co i jak i jakie najlepiej kupić żeby potem nie żałować.

CormaQes

  • Gość
[Getz]Ramiona wycieraczek
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwiecień 2012, 21:46:45 »
Nie, nie kupiłem w markecie. Wydałem za parę 73zł, marka Champion. W opakowaniach były rożne zaczepy pióro-ramie. Ja mam końcówkę ramienia z dwunastomilimetrowym hakiem i zaczep przeznaczony do tego typu ramion jest dość wysoki. Może wystarczy znaleźć odpowiedni zaczep?



Poza tym w temacie ktory mi poleciłeś, już się wypowiedziałem.

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
[Getz]Ramiona wycieraczek
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwiecień 2012, 21:51:44 »
Zbyszku, CormaQes pisał w tym temacie, który podałeś. Post przed Tobą, więc raczej z tamtym tematem się zapoznał.

Wątpię byś dostał ramiona przystosowane do piór płaskich. Chyba wszystkie ramiona kończą się już w miarę standardowo skoro adapterów przy piórach wycieraczek jest tylko kilka, a nie kilkanaście czy kilkadziesiąt. Może po prostu daj sobie czas na przyzwyczajenie się do nich. Płaskie wycieraczki mają trochę inna budowę i zaraz po założeniu może to się wydawać nienaturalne (choć ja mam wrażenie patrząc na auta na parkingach, że te bananowe wycieraczki nie przylegają do szyby na całej długości..).

Ramiona masz pewnie mocowane na jakiś wieloklin/śrubę. Przy masce na końcu ramienia (przeciwnym niż pióro) jest taka plastikowa osłonka odchyla się nią i tam będziesz miał nakrętkę trzymająca ramię. Do tego byś musiał dopasować ramiona z jakiegoś innego modelu. Najtaniej gdzieś na szrocie. Osobiście bym Ci tego nie polecał - takie remię z innego modelu jednak identyczne nie będzie i możliwe, że będzie dociskać pióro za słabo albo za mocno.

CormaQes

  • Gość
[Getz]Ramiona wycieraczek
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwiecień 2012, 21:57:42 »
Dziękuje za odpowiedź:) Niestety, ale parkuję tak, żeby z okna nie widzieć tych dwóch kijów ;/
Może są jakieś jak to nazwałeś, adaptery, które będą dla mnie idealne. Hmmm, musiałbym mechanika podpytać:)

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Getz]Ramiona wycieraczek
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwiecień 2012, 22:13:57 »
Cytat: "CormaQes"
w temacie ktory mi poleciłeś, już się wypowiedziałem.

Fakt, moje przeoczenie za co przepraszam :oops: W takim razie jestem zaskoczony, że Champion nie pasuje... próbowałeś tych innych zaczepów :?: Ja również koniec ramienia mam zakończony takim "haczykiem". Bosch pasuje idealnie. Nie sądzę, żeby w Gacku miało być inaczej. Kupowałeś na wymiar czy wg katalogu do tego właśnie modelu auta :?:

popej

  • Gość
[Getz]Ramiona wycieraczek
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwiecień 2012, 23:52:42 »
Z tego co mi się wydaje i co widziałem to w starszych autkach po założeniu tych wycieraczek bananów zawsze dosyć sporo wystają te ramiona.

CormaQes

  • Gość
[Getz]Ramiona wycieraczek
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Kwiecień 2012, 19:03:00 »
Cytat: "Zbyszek"
Cytat: "CormaQes"
w temacie ktory mi poleciłeś, już się wypowiedziałem.

Fakt, moje przeoczenie za co przepraszam :oops: W takim razie jestem zaskoczony, że Champion nie pasuje... próbowałeś tych innych zaczepów :?: Ja również koniec ramienia mam zakończony takim "haczykiem". Bosch pasuje idealnie. Nie sądzę, żeby w Gacku miało być inaczej. Kupowałeś na wymiar czy wg katalogu do tego właśnie modelu auta :?:


Kupowałem w sklepie motoryzacyjnym, gdzie Pan sprawdził w komputerze wymiary do Gatcka. Poza tym przymierzałem ze starymi i są te same;) Problem tkwi w ramionach i zaczepie.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Getz]Ramiona wycieraczek
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Kwiecień 2012, 21:30:00 »
Pamiętam, że Brt miał w Gacku takie płaskie wycieraczki i wszystko wyglądało zupełnie normalnie, z tym że jego model jest poliftowy. CormaQes, jeśli dasz radę- zrób zdjęcie jak to wygląda na Twoim aucie (ramiona z tymi wycieraczkami) oraz fotkę gdzie nie dolega do szyby. Spróbujemy może jakoś rozwiązać ten problem.


CormaQes

  • Gość
[Getz]Ramiona wycieraczek
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Kwiecień 2012, 10:01:03 »
O właśnie, to mnie denerwuje niesamowicie, a Ciebie? Mam wrażenie, że i tak mam trochę mocniej odstające. Zrobię dzisiaj zdjęcie;)
Aaaa, no i żeby było jasne, wycieraczki działają świetnie i przylegają na końcówkach bez żadnego doginania:)
Edit:
Tak to właśnie wygląda, przepraszam za jakość zdjęć

Tutaj pozostałe cztery zaczepy dołączone do każdego pióra:

Jedna z instrukcji zakładania zaczepów. To jest właśnie mój typ. Haczyk dwunastomilimetrowy.

I z bliska:

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Getz]Ramiona wycieraczek
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Kwiecień 2012, 20:37:45 »
Rzeczywiście trochę odstają... Ja jednak myślę patrząc na te fotki, że CHAMPION po prostu ma takie wysokie mocowanie. Ja co prawda mam Accenta a nie Gacka ale zobacz jak u mnie wygląda BOSCH:



Widzę u Ciebie jakieś ślady na ramieniu wycieraczki pasażera... czyżbyś próbował je prostować :?:

Ja kupowałem wg katalogu, nie na wymiar. W zestawie nie miałem żadnych dodatkowych zaczepów. Po prostu te wycieraczki są przeznaczone do konkretnego modelu auta.

CormaQes

  • Gość
[Getz]Ramiona wycieraczek
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Kwiecień 2012, 00:31:47 »
Gdzie tam prostować, stare są to się trochę zmechaciły:)

Kurako

  • Gość
[Getz]Ramiona wycieraczek
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Kwiecień 2012, 09:10:56 »
powiem tak, dziwne masz te ramiona, same w sobie są dziwne :P

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Getz]Ramiona wycieraczek
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Kwiecień 2012, 11:03:11 »
Kurak, masz inne :?: Macie dokładnie takie same auta...