Autor Wątek: Brak mocy. Kręci tylko do 3000 obrotów  (Przeczytany 996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Brak mocy. Kręci tylko do 3000 obrotów
« dnia: 26 Lipiec 2020, 15:12:25 »
hej

Mam problem z mocą. Ale od początku:
Zauważyłem ,że na oponie mam bąbel w prawym przednim kole. Więc tylnią prawą dałem na przód ( ten same opony i bieżnik asymetryczny) i zapas dałem na tył. Zapas oczywiście bez czujnika. Zrobiłem 30 km i zapaliła się kontrolka czujników ciśnienia . Oki spodziewałem się tego. Dziś rano wyjechałem i zauważyłem że auto kręci max do 3000 obrotów na każdym biegu. Nie było kontrolki błędu żadnej oprócz tego z ciśnieniem. To stwierdziłem ,że go wyłączę i jeszcze raz odpale. I po odpaleniu moc wróciła ale wyskoczyła kontrolka silnika i moc znowu mała i max 3000 obrotów.

Ewidentnie coś go ogranicza. Pytanie czy to może być związek z tymi kołami i błędem czujników ciśnienia?
Jest niedziela i na razie nie wiem co za błąd. Jak pojedzie do mechanika to się dowiem. Ale może coś podpowiecie.
Dodam :
1) jest ciepło :)
2) auto wywalony dpf, wyłączony egr, moc 168km
3) nie zauważyłem spadku mocy na końcowej tracie jak zapaliła się ta ikonka od ciśnienia. ( ale może tak nie pędziłem.
4) rano od razu też nie zauważyłem spadku mocy tylko jak trącałem i był już nagrzany.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2020, 15:14:31 przez MD13 »

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Odp: Brak mocy. Kręci tylko do 3000 obrotów
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2020, 07:30:51 »
Dobra temat ogarnięty. okazało się ,że wyskoczył błąd egr`a. Mimo wyłączenia go w sofcie diagnostyka była włączona. Silnik wszedł w tryb awaryjny i tyle. Oczywiście poprawka tunera załatwiła sprawę.