Autor Wątek: Ostrzeżenie na wyswietlaczu  (Przeczytany 2070 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline darex110

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Ostrzeżenie na wyswietlaczu
« dnia: 21 Lipiec 2020, 16:02:44 »
Hej,
W czym jest problem? Miał ktoś podobny błąd?
"Włącz silnik aby zapobiec wyczerpaniu akumulatora"
Pojawia sie ostrzeżenie na wyświetlaczu od radia Podczas jazdy  :o

Offline siemaniec

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Odp: Ostrzeżenie na wyswietlaczu
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipiec 2020, 11:41:33 »
Chyba alternator Ci nie ładuje. Sprawdź miernikiem na włączonym silniku napięcie jakie podaje.

Offline darex110

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Ostrzeżenie na wyswietlaczu
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipiec 2020, 12:35:56 »
Mimo tego,że gaśnie kontrolka ładowania? Ile powinno miec na odpalonym? Dzięki

Offline Pequeno

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Ostrzeżenie na wyswietlaczu
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipiec 2020, 14:01:18 »
Sprawdź, czy nie masz luźnych klem na akumulatorze. Ja muszę co parę miesięcy dokręcać i raz miałem to samo ostrzeżenie na wyświetlaczu. Tylko że mi pokazało to się na postoju, gdy słuchałem radia. Ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Offline tygrysek13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Ostrzeżenie na wyswietlaczu
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sierpień 2020, 11:44:49 »
Sprawdź, czy nie masz luźnych klem na akumulatorze. Ja muszę co parę miesięcy dokręcać i raz miałem to samo ostrzeżenie na wyświetlaczu. Tylko że mi pokazało to się na postoju, gdy słuchałem radia. Ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Na postoju, to normalne, że się tak pokazuje (oczywiście na zgaszonym silniku) Na odpalonym nie powinno.

Offline darex110

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Ostrzeżenie na wyswietlaczu
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Sierpień 2020, 02:42:28 »
Takie coś na odpalonym.mam plusową kleme luźną, przez tą puszkę nie idzie porządnie dokręcić.
Dziwne jest to , że jednocześnie z tym błędem pada czujnik tempe. Zewnętrznej. Raz mi działa czyjnik i i wtedy nie pokazuje komunikatu a jak nie działa to jednoczesnie ten kominikat wyskakuje. Może rzeczywiście przez ten luz na klemie.jeszcze zmierze ładowanie jak kolega poradził.czasu brak

Offline Kwiatez

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Ostrzeżenie na wyswietlaczu
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwiecień 2024, 21:36:30 »
Witam,
Kupiłem właśnie i40 kombi i taki komunikat też mi się pokazuje na wyświetlaczu....ktoś może podpowiedzieć jakieś rozwiązanie??
Może to być wina akumulatora?? Poprzedni właściciel zapewniał mnie o wymianie na nowy w lutym 2024.
Póki co auto odpala i jeździ beż żadnych problemów. Mechanik sprawdzał, że jest normalne ładowanie itd.
Jest to trochę drażniący komunikat....niby wszystko OK, ale jest jakaś doza niepewności, że coś może się "posypać"