Autor Wątek: Akumulator 1.6 CRDI  (Przeczytany 944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CameleNiebieskie

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Akumulator 1.6 CRDI
« dnia: 11 Lipiec 2020, 20:58:48 »
Hej Pany,
Niestety nadeszła chwila w której muszę zmienić mój gówniany akumulator POWER TECH - bo ostatnio z dnia na dzień sam padł - i już nieźle chlupie..
Macie coś do polecenia? Wymyśliłem sobie Varte Silver D15 63/610 (242x175x190[wys]) - wydaje mi się to najsensowniejszą pozycją..

I tu pytanie mam.. W jakiej orientacji macie bieguny? U mnie obecnie jest lewy plus i aku frontem do kierunku jazdy..
Prawych plusów jest zdecydowanie więcej na rynku, przez co są tańsze - więc zamierzam kupić prawy i go obrócić przy montażu.

Pozdrawiam!

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
Odp: Akumulator 1.6 CRDI
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipiec 2020, 20:34:42 »
Polecam Ci Topla, 3 rok bezawaryjnie

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Akumulator 1.6 CRDI
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec 2020, 20:51:36 »
Mogę Ci polecić dwa Yuase oraz Forse ten drugi produkcji ukraińskiej tak przynajmniej wszyscy mówią, mam go już 8 rok w Peugeocie i daje sobie radę choć jest mniejszej pojemności niż powinien. Yuase mam w santku i jest nowy to nie powiem jak długo będzie działał ale opinie miał dobre, najważniejsze ceny są przystępne, a taniochy nie kupuj bo szkoda kasy.

Offline CameleNiebieskie

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Akumulator 1.6 CRDI
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipiec 2020, 21:41:38 »
A pojemność/EN? Teraz miałem 70Ah/700A - wydaje mi się za duży, ale ciężko znaleźć rzetelne info w sieci - większość to zalecane wdg wyszukiwarki sklepu..

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1455
Odp: Akumulator 1.6 CRDI
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lipiec 2020, 23:57:13 »
W dieslu najważniejszy jest prąd rozruchowy. Popatrz na polskej firmy kozak. Tanie aku a mają dobre opinie. Sam miałem boscha s4 to coś w podobie varty i też sporo wytrzymał. Ale sam po przejściach z akumulatorami kupiłem w promocji markecie budowlanym polski  fivestar i działa 3 rok za całe 100zł.
Nie zawsze droższe są lepsze bo teraz szajs taki robią że hej. Ale polecane właśnie były zawsze te ukraińskie i fabryczne koreańce delcor. Tak samo mówiono by  sprawdzać wagę aku bo im cięższy to ma więcej ołowiu i grubsze płyty.

Offline CameleNiebieskie

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Akumulator 1.6 CRDI
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipiec 2020, 14:15:01 »
Wracając jeszcze - jakie parametry aku dobrać? -Nie mogę nigdzie znaleźć oficjalnych info serwisowych, jaki aku jest zalecany przez producenta.. -Macie takie źródło/wiedzę?

Pozdrawiam

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
Odp: Akumulator 1.6 CRDI
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lipiec 2020, 19:56:42 »
wejdź na stronę wiesz jaka wpisz sobie win i będziesz wiedział jaki powinieneś mieć albo inaczej z jakim wyszedł z fabryki. Kup takiej samej lub zbliżonej ale patrz także na prąd rozruchu.