Autor Wątek: Dźwięk przy kręceniu kierownicą  (Przeczytany 3216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ojojo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« dnia: 16 Czerwiec 2020, 15:23:10 »
Cześć,
Czy przy kręceniu kierownica prawo/lewo macie dosyć głośny dźwięk? tak jakby ocieranie gumy.

Filmik
https://megawrzuta.pl/download/3928cd51e76b41e605c5390c90adc074.html

Offline Parkinson84

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Czerwiec 2020, 07:33:52 »
Często występująca wada kolumny kierownicy- u mnie miałem wrażenie że kierownica trze o obudowę kolumny . Zgłaszaj do ASO, zamawiają części i robią na gwarancji.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwiec 2020, 10:41:00 »
Przy jakim przebiegu ujawniła się ta usterka?

Mój sąsiad ma nóweczkę Skodę Kamiq, samochód odebrany w lutym. Od samego początku osłona przegubu ociera się sama o siebie przy skręcaniu kół. Gdy pada deszcz i osłona jest mokra, strasznie piszczy, wydaje bardzo podobny dźwięk. ASO stwierdziło, że to jest normalne i nic z tym nie zrobią. Czy u Ciebie ten dźwięk też pochodzi z gumowej osłony przegubu?

Offline ojojo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2020, 14:41:22 »
Hej,

Mam wrażenie że to się potęguje, im cieplej bardziej wilgotno tym skrzypienie większe :'(
Dźwięk zaczął mnie drażnić przy ok 25kk, jak jestem w pobliżu serwisu to akurat jest chłodno.
Nie wiem z czego skrzypi, ale jest to typowo "gumowy" dźwięk, raczej nie jest to silniczek.

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec 2020, 15:40:47 »
Przekroczyłem 24 kkm i od niedawna zacząłem słyszeć coś podobnego, tylko (jeszcze) trochę ciszej. Myślałem że to raczej coś ze wspomaganiem. Myślałem żeby to zgłosić, ale czekam aż się to nasili bo jestem prawie pewien że mechanik w ASO nic nie usłyszy ;)

Offline ojojo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwiec 2020, 17:56:16 »
Często występująca wada kolumny kierownicy- u mnie miałem wrażenie że kierownica trze o obudowę kolumny . Zgłaszaj do ASO, zamawiają części i robią na gwarancji.

Ile trwa wymiana kolumny kierowniczej, wyrobią się w 3 godziny?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 17:59:20 przez ojojo »

Offline miro

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Czerwiec 2020, 21:06:26 »
u mnie też strasznie głośno kręci się kierownicą, przebieg prawie 60 tys., mam wrażenie, że się nasila. Zgłoszę im w środę w serwisie, ciekawe co powiedzą? Pewnie ten typ tak ma
Co może być przyczyną, że muszą wymienić całą kolumnę kierowniczą?

Offline ojojo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
Odp: Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Lipiec 2020, 14:43:04 »
Hej,
Naprawione, po akceptacji 2-3 dni oczekiwania na części, sama wymiana około 4 godziny
W salonie powiedzieli "wymieniliśmy panu górę kolumny kierowniczej" silniczek i te główne części podobno zostały.
Na zleceni gwarancyjnym wbita pieczątka "Kampania serwisowa"

Offline ajoter

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Wrzesień 2020, 16:54:08 »
Naprawione i u mnie. Nie wymieniają już całej kolumny kierownicy tylko wymieniają  wałki "ślimaka" Usterka objawiła sie u mnie przy 50 tyś. km. Po wymianie usterki już nie ma. Po rozmowie z gościem z aso zgłasza sie dużo i30 z taka usterka wiec cos na rzeczy jest .

Offline Rihat

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Luty 2022, 09:19:00 »
W mojej i30 podczas jazdy po lekkich nierównościach takie bzyczenie tak jak przy spawaniu tylko że cicho, i nie zawsze ta usterka występuje. Gdy oddawałem samochód na serwis dźwięk był słyszalny, a gdy już serwisant odebrał samochód i jechał na jadę testowa ze mną to już nie było tego dźwięku. Strasznie dziwny odgłos słyszalny z kolumny kierowniczej.

Offline taki--jeden

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Luty 2022, 16:42:26 »
W mojej i30 podczas jazdy po lekkich nierównościach takie bzyczenie tak jak przy spawaniu tylko że cicho, i nie zawsze ta usterka występuje. Gdy oddawałem samochód na serwis dźwięk był słyszalny, a gdy już serwisant odebrał samochód i jechał na jadę testowa ze mną to już nie było tego dźwięku. Strasznie dziwny odgłos słyszalny z kolumny kierowniczej.

A jak kręcisz w miejscu kierownicą skrajnie lewo-skrajnie prawo to nic nie słychać? U mnie było wyraźnie słychać "wycie" wspomagania i ASO wymieniło łożysko MDPS cokolwiek to jest - nie wiem czy słynna gwiazdka czy coś innego - na gwarancji - czas wymiany niecała 1h.

Offline Rihat

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Luty 2022, 21:09:40 »
A jak kręcisz w miejscu kierownicą skrajnie lewo-skrajnie prawo to nic nie słychać? U mnie było wyraźnie słychać "wycie" wspomagania i ASO wymieniło łożysko MDPS cokolwiek to jest - nie wiem czy słynna gwiazdka czy coś innego - na gwarancji - czas wymiany niecała 1h.

W moim przypadku usterka występuje w różnych momentach . Jest to raczej bzyczenie ciche, a nie wycie. Następnym razem podjadę do innego ASO ale to jak będę miał przegląd. Zobaczę co powiedzą.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Luty 2022, 22:46:42 »
Obracanie kierownicy (zwłaszcza do oporu) gdy auto stoi to zły nawyk - koła powinny się już toczyć i wtedy jest czas na kręcenie.

Offline Rihat

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Sierpień 2022, 10:42:47 »
Witam, jestem właśnie w ASO z głośną praca kolumny kierowniczej, i już nie wymienione aha całej kolumny, tylko takie małe łożysko.

Offline Rihat

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Dźwięk przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Sierpień 2022, 22:54:58 »
Zapomniałem dodać że samochód ma przejechane 25 000 km, i słyszalność łożyska była już od kilku tysięcy. Niestety teraz było już coraz głośniej i zdecydowałem się na zgłoszenie. Po wymianie maleńkiego łożyska (przy elektrycznym silniczku) jest już cisza.