Autor Wątek: [Elantra AD] Tempomat , doświetlanie , radio  (Przeczytany 1854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vanishjones

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Tempomat , doświetlanie , radio
« dnia: 01 Czerwiec 2020, 14:55:48 »
Cześć , kupiłem elantre ad z grudnia 2016r w wersji comfort plus pakiet zimowy .
Czy ktos mądry może podpowiedzieć co zrobić żeby dominować tempomat ?
Kupiłem taki na Ali:
https://a.aliexpress.com/_BfZIG0XZ
Teraz zastanawiam się czy to wystarczy bo widziałem tematy , gdzie trzeba było więcej części wymienić niż tylko panel i wiązka.
Byłbym wdzięczny za podpowiedź .
Dodatkowo czy ktoś się może orientuje czy jest możliwość dołożenia doświetlania zakrętów, ew jak to zrobić ?
I czy ktoś wymieniał fabryczne radio na.jakas stacje multimedialna ? Zależy mi , aby zachować wszystkie możliwości które daje obecne tj sterowanie z kierownicy radiem jak i zestawem głośnomówiącym .

Paweł

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Tempomat , doświetlanie , radio
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwiec 2020, 09:32:08 »
Na pewno brak jest mechanizmu, który poruszałby przepustnicą, czujnika prędkości wału i komputera sterującego. To co kupiłeś to tylko przełączniki na kierownicę. W Polsce można kupić zestawy tempomatu. Sam mam dołożony. Koszt zestawu to ok. 1000 zł plus założenie. Chyba, że w aucie masz sterowanie elektroniczne przepustnicy to i tak jest potrzebny moduł sterujący. Możesz spróbować się zorientować na stronie tempomaty.pl albo Conrad.pl jeśli sterowanie przepustnicą masz mechaniczne. Na tej drugiej obecnie mają taki najprostszy w dobrej cenie niecałe 500 Zeta.
Co do stacji multimedialnej są na aliexpres i to nawet z pasującym kokpitem. Wystarczy zdjąć oryginalny, podłączyć dołączone kable do okablowania auta i włożyć panel kokpitu. Większość stacji jest prostokątna i trzeba przerabiać oryginalne obsadzenie radia. Gotowiec jest droższy ale pasuje do konkretnego auta bez przeróbek.

Offline Jerzy1861

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Tempomat , doświetlanie , radio
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpień 2020, 08:56:15 »
w twoim przypadku wystarczyło by kupić tylko sam przełącznik po prawej stronie i wymienić i to wszystko w tym temacie Sam tak zrobiłem ,ale żeby się do niego dostać trzeba zdemontować kierownicę  Jest to prosta czynność przeszukaj yutub znajdziesz dokładne instrukcje A to co kolega pisze o kosztach rzędu 1000 zł to naciąganie i nic więcej Mi też proponowali założenie w serwisie ,ale tam to już ceny były kosmiczne Zmieniłem także stację multimedialną z androidem na pokładzie Wszystko śmiga łącznie ze sterowaniem na kierownicy jedyny problem z którym dłużej walczyłem to tylna kamera ,ale to chyba z mojej winy bo nie dogadałem z chińczykiem Jeśli zamontujesz taką stacje to też dokup mikrofon i zamontuj w miejsce obecnego bo te które są w stacji kiepsko działają Jest to koszt kilkunastu zł
Pozdrawiam
jesli potrzebna pomoc chętnie odpowiem

Offline GienekSzczypara

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Tempomat , doświetlanie , radio
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień 2020, 20:37:40 »
Zgadzam się z Jerzym. Wymiana zestawu przycisków aktywuje tempomat.
Ja kupiłem komplet lewa i prawa strona z Aliexpress. Produkt oryginalny z oznakowaniami Hyundai/Kia za ok 180pln.
Wcześniej zamówiłem chiński zamiennik za 60pln. Miał inny feeling przycisków niż oryginalny i nie pasował bez przerabiania.
Od chińczyka można jeszcze zamówić oryginalną zamykaną skrytkę pod panelem klimatyzacji. Fajny upgrade za 100pln.
Mam jeszcze pytanie jaką stację z androidem zamawiałeś?

Offline Jerzy1861

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Tempomat , doświetlanie , radio
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpień 2020, 08:28:13 »
witam
moja stacja działa pod androidem 7.1.1 ale możesz kupić już z wyższym oznaczeniem Kupiłem razem z ramką czyli dedykowaną też u chińczyka Jak pisałem wyżej jedyny problem to tylna kamera ale też idzie to zrobić Jednak dokup odpowiedni can tak to się chyba nazywa czyli przejściówka która uruchomi kamerę Ja musiałem to dokupić osobno i puścić zasilanie ze światła stopu a później pozostaje przypisanie przycisków sterowania na kierownicy do stacji jest trochę zabawy ale później wszystko śmiga
Pozdrawiam

Offline gewon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Tempomat , doświetlanie , radio
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopad 2020, 11:40:39 »
Gdzieś tutaj na forum był temat, że po vin na stronie hyundaia sprawdzali czy do Twojego auta wystarczy sam przycisk tempomatu i wiązka czy potrzeba coś więcej