Autor Wątek: [Tucson] Zapach spalin w kabinie  (Przeczytany 8756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zbyh

  • Gość
[Tucson] Zapach spalin w kabinie
« dnia: 09 Kwiecień 2012, 22:13:47 »
Witam. Co jakiś czas w trakcie jazdy po mieście wyczuwam zapach spalin w kabinie i nie są to spaliny z rury wydechowej samochodu stojącego lub jadącego  przede mną, w trasie raczej tego nie czuję. Czym może to być spowodowane? Macie Koledzy jakieś sugestie.

tommatiz

  • Gość
[Tucson] Zapach spalin w kabinie
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2012, 08:02:35 »
Witam. Może po prostu trzeba wjechać na kanał i zobaczyć cały wydech od kolektora po końcówkę tłumika. Może jakaś mała dziurka się zrobiła i przedmuchuje.... Pzdr

zbyh

  • Gość
[Tucson] Zapach spalin w kabinie
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwiecień 2012, 20:59:53 »
Zajrzałem dzisiaj pod spód na kanale, ale nie widać żadnej nieszczelności i nawet nie czuć było spalin. A jak wjeżdżałem do garażu znowu śmierdziało i to czuć było nawet na zewnątrz. Nie wiem może DPF się próbuje wypalać.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[Tucson] Zapach spalin w kabinie
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwiecień 2012, 12:27:56 »
Stawiałbym na nieszczelność w okolicy komory silnikowej. połączenie od kolektora do rury wydechowej. DPF wypala się tylko na dłuższej trasie, anie przy delikatnym pyrkaniu na podwórku lub dróżce osiedlowej :evil:  :roll:

Daz

  • Gość
[Tucson] Zapach spalin w kabinie
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Grudzień 2012, 15:52:48 »
Witam kolegow
Jestem posiadaczem Tucsona od kilku tygodni i zastanawia mnie zapach,ktory pojawia sie przy zapalaniu silnika w czasie podgrzewania swiec.
Zapach podobny do palonej izolacji albo bakielitu,zapach znika po kilku sekundach,dzieje sie to przy pierwszym rozruchu dnia nastepne sa ok.
Pomyslalem ze moze miec to zwiazek ze swiecami zarowymi,moze ktos mial podobne doswiadczenia.Przeczytalem o podobnym problemie na innym forum ale wina zostala obarczona klima i po serwisie bylo dobrze.
Pozdrawiam
Daz

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Zapach spalin w kabinie
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Grudzień 2012, 09:56:19 »
a próbowałeś zlokalizować źródło zapachu - może wsadź nos w okolice bezpieczników i sprawdź czy tam się nic nie grzeje,
Grzanie występuje na luźnych przewodach łączeniach może u Ciebie coś nie jest odpowiednio połączone lub luźne. Może jakiś słaby lut w skrzynce ???

NieAmator

  • Gość
[Tucson] Zapach spalin w kabinie
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Grudzień 2012, 14:50:25 »
Termostat EGR

MERLIN

  • Gość
[Tucson] Zapach spalin w kabinie
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Listopad 2013, 23:39:25 »
Hejka - mam  nieszczelność w okolicy komory silnikowej. Połączenie od kolektora do rury wydechowej.
Nie moge znaleźć nigdzie numeru uszczelki - jaka powinna tam sie znajdowac?

Nie wiem tez czy jest skrecany uklad na szpilkach czy śrubach. skorodowane mam okrutnie, a z uszczelki nic nie zostało. Za to dymi i smierdzi na bogato :-D

Okrutne orty! Czy przeglądarka naprawdę nie podkreśla Ci błędów? tekla

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson] Zapach spalin w kabinie
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Listopad 2013, 17:03:49 »
Uszczelka Bosal 256-398 w IC +pasta do układów wydechowych, szpilka M8X1,25 długość gdzieś 50 mm, ale sam zmierz dokładnie i nakrętka miedziana M8X1,25. Od 31.10.2006 nastąpił lift więc jeśli chcesz pomocy odnośnie numeru części to podawaj jaki masz model.  

 

MERLIN

  • Gość
[Tucson] Zapach spalin w kabinie
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Listopad 2013, 01:16:15 »
Hejka- dzięki wielkie, rys...super, ktoś dał zwykłe i się zapiekły, kornik itp...dzięki.

tekla - nie ma ludzi bez wad, ja mam tę jedną i tak będzie już do śmierci, będziesz mogła dać upust swoim ... / Strażniczka ortografii/

Słuchaj, mało mnie kręci poprawianie każdego Twojego postu. Możesz mieć dysortografię, czy inne "dys" i nie wiedzieć kiedy pisać "tą" lub "tę", ale rzeczy jak "dzienki" przeglądarka podświetla Ci na czerwono (to już standard). Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem i wybrać z listy poprawny zapis. Aż tak bardzo się spieszysz, że nie możesz poświęcić pięciu sekund na przejrzenie postu przed wysłaniem?

[ Dodano: 2013-11-09, 23:09 ]
kosmos2011 - właśnie wymieniłem uszczelkę osobiście !i wszystko gra. :-)

Wygląda tylko ze troszkę się nie dogadali -Połączenie od kolektora do rury wydechowej posiada 2 szpilki M 10 z nakrętkami 19 i uszczelką  BOSAL 256-390.
Natomiast bardzo przydał się wstawiony przez ciebie rys .tech. układu wyd. DZIĘKI.
Autko moje tucson 2006 JM, D4EA cdri 1,9.