Autor Wątek: Montaż klimatyzacji - Accent rocznik 1995  (Przeczytany 2803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gunia

  • Gość
Montaż klimatyzacji - Accent rocznik 1995
« dnia: 03 Czerwiec 2008, 22:09:14 »
Ja również myślę aby zamontować klimę u siebie w akcencie, ale chciałam się pierwszo zorientować ile by to mnie wyniosło i czy ktoś z forum zakładał kiedyś klimę do swego hultaja aby opisał jak to wygląda dokładnie i czy jest sens.

e-gen

  • Gość
[Accent X3] Montaż klimatyzacji - Accent rocznik 1995
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Czerwiec 2008, 22:47:34 »
Tak to wygląda link

a może kosztować mniej więcej tyle:

Montaż klimatyzacji

A co z montażem klimatyzacji w samochodzie, który jej nie posiada? Wykonujemy montaż w naszych serwisach. Klienta, który decyduje się na montaż, prosimy o wpłacenie 30% zaliczki na zakup podzespołów klimatyzacji. Elementy te przyjeżdżają do Dixi w ciągu 14 dni. Wtedy prosimy o pozostawienie samochodu w serwisie na dwa dni.
Cała usługa kosztuje ok. 9 - 11 tys. zł w zależności od modelu Opla. Udział robocizny w tej kwocie to ok. 2 tys. zł; reszta to koszt zakupu części. Szczegóły u naszych doradców serwisowych.

Źródło: link


Do Accenta jest dostępna kompletna używana klimatyzacja na Allegro:
link za 1.100 PLN do tego wypada doliczyć ok. 2.000 PLN za montaż w specjalistycznym warsztacie.

Przyjmijmy, że na dzień dzisiejszy taka przyjemność w Accencie wykonana na używanych częściach wyniesie ~ 3.000 PLN

kml

  • Gość
[Accent X3] Montaż klimatyzacji - Accent rocznik 1995
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Czerwiec 2008, 22:58:15 »
Cytuj
Przyjmijmy, że na dzień dzisiejszy taka przyjemność w Accencie wykonana na używanych częściach wyniesie ~ 3.000 PLN


Ja akurat mam klime fabrycznie ale pomimo sentymentu jakim daże ten samochód nie zdecydowałbym sie na taki wydatek żeby mieć klimę. 3 k PLN to za UŻYWANE graty to zbyt duża kwota żeby miało to sens z ekonomicznego punktu widzenia. Uważam, ze w takiej sytucji jest po prostu lepiej kupić nowszy model z odpowiednim wyposażeniem.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia jak to będzie zrobione i całość samochodu będzie później funkcjować czytaj: czy cało środek nie zacznie trzeszczeć.

IgoReCzeK

  • Gość
[Accent X3] Montaż klimatyzacji - Accent rocznik 1995
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwiec 2008, 23:13:07 »
Witam. Posiadając jeszcze Accenta w ubiegłym roku, też borykałem się z myślą montażu klimatyzacji, ale stało się inaczej i teraz Accent został zastąpiony Sonatą. Ale do czego zmierzam? Mój Accent był wersją zachodnioeuropejską z kołem pasowym i pełną elektryką do klimatyzacji. Sprzedając samochód i szukając ofert cenowych trafiłem na rozbity samochód do rozbiórki na 3500 PLN z klimatyzacją. Myślę, że można by było z niego wymontować to co Ciebie interesuje i zapłacić zdecydowanie mniej niż cena proponowana na Allegro (ile to trudno powiedzieć). Z drugiej strony montaż za 2000 PLN, to też wyśrubowana cena, zapytaj się Domana, on pewnie jest podobnego zdania co ja w tym temacie. Reasumując, jak będziesz cierpliwie szukała używanej klimatyzacji i znajdziesz dobrego mechanika, to można spokojnie urwać z tej kwoty jeszcze jakieś 1000 PLN. Życzę powodzenia w poszukiwaniach, bo nowe urządzenia z montażem przewyższają zapewne obecną wartość samochodu i nie warto przeprowadzać takiej inwestycji. :-/ Pozdrawiam.

gunia

  • Gość
[Accent X3] Montaż klimatyzacji - Accent rocznik 1995
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2008, 23:18:36 »
Planowałam do końca roku kupić sobie coupe, ale tak jakoś ten mój akcencik zauroczył mnie na maksa i chcę jego zrobić dla siebie oczywiście w granicach rozsądku np wstawienie klimy co jest ważne dla mnie no i niestety ale nie zapłacę około 3tysiaków albo poczekam na dobrą ofertę albo po prostu będę jeździć bez klimy póki akcent mi nie da w kość ;-)

WAT

  • Gość
[Accent X3] Montaż klimatyzacji - Accent rocznik 1995
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Czerwiec 2008, 10:52:53 »
Mój kuzyn przerabiał taki temat w Audi A6 i projekt zakończył z powodzeniem ;-)
Kompletny klimatronic wyrwał z rozbieranego identycznego A6 w wersji angielskiej, a wiadomo wszystkim dobrze, że wersje angielskie są dobrze wyposażone....
Tylka , że tam wartość samochodu była min. 20K i wydanie 2K na kpl klime miało sens. Montaż we własnym zakresie.
W przypadku naszych akcentów :-) to nie urażając nikogo nie ma to żadnego sensu.
Chyba , że ktoś rzeźbi jakiś indywidualny projekt dla siebie i nie zamierza go się pozbywać...pozdr.