Autor Wątek: i 30FD stała temperatura nawiewu  (Przeczytany 600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawel1706

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
i 30FD stała temperatura nawiewu
« dnia: 02 Maj 2020, 20:19:58 »
Cześć,
mam problem z klimatyzacją, cały czas leci ciepłe powietrze, cieplejsze gdy silnik się rozgrzeje. Podczas przeglądu zajrzeliśmy do klimatyzacji, gaz jest, ciśnienie jest, przewód pod maską zimny. Powiedzieli mi że prawdopodobnie klapy nawiewu się zacięły. Zabrałem się za demontaż schowka, dalej element tapicerki, dalej tunel powietrzny i dostałem się do silniczka krokowego tak jak na filmiku poniżej :



I tu moje pytanie. Film dotyczy kia ceed i czy ten silniczek w moim hyundaiu odpowiada za to samo???
Na filmie zmieniając temperaturę silnik się obraca, u mnie stoi w miejscu, wiem, że coś z nim nie tak. Szukać przyczyny gdzieś  jeszcze (słychać jak silniczek od strony kierowcy włącza się na chwilę i zaraz wyłącza przy zmianie temp, mechanik przy wymianie filtrów powiedział, ze wyrzuca błąd na tym silniczku z od strony kierowcy po podpięciu pod komputer).
Myślę że silnik od strony kierowcy blokuję się przez ten od strony pasażera. Pytanie:
czy silniczek od strony pasażera powinien obracać się ze zmianątemperatury tak jak na filmie??? Czy steruję on czymś innym???