Autor Wątek: [Getz TB] [Getz TB] Felgi pod oponę  (Przeczytany 976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cichy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
[Getz TB] Felgi pod oponę
« dnia: 01 Maj 2020, 15:51:46 »
Siemanko.
Postanowiłem kupić felgi, żeby nie jeździć co sezon na zmiane opon tylko samemu koła zmieniać. Mam opony  letnie 175x65x14 i znalazłem już jakie parametry felg będą pasowały, a mianowicie 4x100 5Jx14 Odsadzenie ET46. Nie wiem co z czymś takim jak otwór centralny, niby 54,1mm ale nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Może ktoś z Was potwierdzić te wszystkie parametry?

I jeszcze co do otworu centralnego, czy dopuszczalne są jakieś odchyłki? Domniemam, że pewnie jeśli już odchyłka, to raczej tylko w stronę trochę większego otworu. Jeśli tak, to jaki maksymalny ten otwór może być?

Druga sprawa - czy jeśli bym kupił felgi nie oryginalne do Getza tylko jakieś inne ale zgodne z parametrami to nie byłoby problemu z montażem oryginalnych kołpaków, które przyjreca się razem z felgą? Nie mam jak sprawdzić tego teraz, a nie chce tak w ciemno kupować felg.
Dzięki z góry za pomoc :)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:14:26 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1453
[Getz TB] Felgi pod oponę
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maj 2020, 21:01:24 »
Sprawdż najpierw et bo to wygląda na spore jak były np. w lagunach jak będą wyglądać na aucie. Ja zawsze szukałem felg od wv z ET38. Ostatnio kupiłem alufelgi 14 za 180zł. Otwór centujący może być inny bo są na allegro wszelkie pierścienie centujące i to za kilkanaście złociszy.
Zależy za ile masz te stalówki ale ja bym polecał szukać niedrogich alu od wv jest ich krocie w ładnych cenach.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
[Getz TB] Felgi pod oponę
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maj 2020, 21:04:11 »
Oryginalne kołpaki pasują tylko na fabryczne felgi. Albo ich chińskie klony.

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[Getz TB] Felgi pod oponę
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maj 2020, 21:46:06 »
Mam taki sam rozmiar opon 175/65/14 i zimówki i letnie i stalowe felgi 5Jx14 4x100 ET46 54,1 takie jak podałeś w poście i wszystko hula. Kołpaki oryginał pasują.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
[Getz TB] Felgi pod oponę
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Maj 2020, 00:10:55 »
Cytat: "cichy"
Może ktoś z Was potwierdzić te wszystkie parametry?
Zgadza się, parametry zawsze możesz sprawdzić na wewnętrznej stronie swoich obecnych felg.

Otwór centrujący może być większy. Wtedy stosuje się pierścienie centrujące dopasowane do tych obu wymiarów.

Offline cichy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
[Getz TB] Felgi pod oponę
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Maj 2020, 16:43:35 »
Wielkie dzięki za duży odzew. Udało mi się znaleźć naprawdę fajna okazyjke - felgi od Hondy Civic 5jx14 4x100 z otworem centrujacym 56.1mm. Pierścień znalazłem już na allegro. Felgi założyłem też na przymiarkę i wszystko grało. Kołpak również pasował :)