Autor Wątek: [Getz] Dziwny hałas 🤔  (Przeczytany 977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slonemil74

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Dziwny hałas 🤔
« dnia: 27 Kwiecień 2020, 16:14:00 »
Mam pytanko podczas jazdy głównie przy prędkości od 80- 100km zaczyna coś hałasować tak jak by coś dość głośno wyło i nie zawsxe, załoważyłem że występuje to zwłaszcza przy mocniejszym skręcie przy szybszej jeździe czy to łożyska jakieś. Tylko z drugiej strony jak by to były łożyska to chyba by cały czas hałasowało? Może ktoś coś takiego przerabiał?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:02:57 przez Brt »

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Dziwny hałas 🤔
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Kwiecień 2020, 16:31:55 »
Łożysko w piaście. Jak hałasuje cały czas, to już jest zaawansowana choroba. A objawia się tak, jak teraz u ciebie.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1453
Dziwny hałas 🤔
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwiecień 2020, 19:15:36 »
Łożysko zaczyna wyć.  Tylko dobrze zobacz które bo sam ostatnio wymieniłem piastę tylną bo myślałem, że to ona bo na przodzie miałem łożysko kiedyś wymienione i oryginał hyundai. Okazało się wadliwe przednie oryginał co wytrzymał tylko 50tys przebiegu.
Spokojnie możesz jezdzić bo u mnie od powstania szumu do całkowitych zgrzytów wytrzymało ponad 1500km.
Jeśli szumi piasta tylna to próbuj dać pod dekielek nowego smaru. Rz tak zrobiłem i piasta pojeździła sporo jeszcze.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Dziwny hałas 🤔
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Kwiecień 2020, 22:24:48 »
Warsztaty mają tzw, rozpędzarkę - tym jest większa szansa zdiagnozować szumiące łożysko, bo silnik nie pracuje, a koło się szybko kręci.

Offline slonemil74

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Dziwny hałas 🤔
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Kwiecień 2020, 16:02:31 »
A nie dodałem jeszcze ze sprzegło kompletne było wymieniane dwa miesiace temu ale to łozysko jest nówka to tego napewno nie słychać. Właśnie teraz tylko pytanie czy przód czy tył? W takiej sytłuacj to nie wiem czy nie lepiej wymienić na wszystkich osiach to chyba nie jest taki straszny koszt no bo zrobię przód to za chwilę będzie tył albo odwrotnie.

[ Dodano: 2020-04-28, 16:05 ]
A sa jeszcze może jakieś inne możliwości zwiozane z ty chałasem? Poprostu próbuje wykluczyć różne inne opcje

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Dziwny hałas 🤔
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwiecień 2020, 16:45:03 »
Łożysko łożysku nierówne. Może wymienione było na coś "klasy" skv germany albo denckermann geprufte qualitat (czyli chińczyki udające Niemców).

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1453
Dziwny hałas 🤔
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Kwiecień 2020, 18:50:13 »
Pojeździj dłużej jak będzie szumiało ciągle i wtedy nawet będzie widać kręcąc kołem na podniesionym lewarku. Jak tak doszedłem po wymianie nie potrzebnie tyłu. Nie wymieniaj na zaś dobrych bo może posłużą jeszcze.
Wymiana raczej jest upierdliwa i u mechanika nie wyjdzie tanio za bardzo. Robiłem sam na prasie i nie polecam łożyska nty które jakoś ciężko wchodziło gdzie inne prasa wciskała już tylko z lekkim oporem.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Dziwny hałas 🤔
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Kwiecień 2020, 22:27:06 »
NTY to i tak lepsze niż to, co wymieniłem wyżej. Ale ludziska się cały czas nabierają...

Offline slonemil74

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Dziwny hałas 🤔
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Kwiecień 2020, 17:06:30 »
Zawsze mi się wydawało że łożysko uszkodzone to taki szum bardziej a tu takie bardziej wycie z przodu słychać i to mówię mogę przejechać różnie 50 km 80km i cisza. Nagle znów gdzieś się przemieszcze i od razu to słychać i odnowa 20km 30km słysze hałas i cisza spokój to takie daje objawy?